Фоторепортажі
2 червня
Вперше від початку російського повномасштабного вторгнення дитяча залізниця «Мала Південна» у Харкові відновила роботу. Вихідними поїзди курсуватимуть з 11:00 до 15:30, у будні — за попередніми груповими замовленнями.
1 червня
У День захисту дітей, 1 червня, у вестибюлі станції метрополітену «Майдан Конституції» відкрили виставку пам'яті дітей, загиблих внаслідок російського повномасштабного вторгнення. Вона працюватиме до 4 червня.
«Долина альпака» харківського екопарку відновила роботу вперше з початку повномасштабного вторгнення. Засновник екопарку Олександр Фельдман запевняє, що площа «Долини», яка торік була під щільними обстрілами російської армії, повністю розмінована і безпечна для відвідування. На території є два бетонних укриття. За словами куратора проєкту «Долина альпака» Сергія Остапенка, вони вміщують до 100 людей кожне.
26 травня
Щонайменше 30 млн грн збитків, за даними Харківської обласної прокуратури, зазнав Харківський фізико-технічний інститут внаслідок російської агресії. Як територія наукового містечка, де розташована дослідна установка «Джерело нейтронів», виглядає зараз — фоторепортаж «МедіаПорта».
25 травня
Американські рятувальники передали харківським колегам автоцистерну та колінчастий підйомник. Техніка вживана, але справна й у придатному стані. У Держслужбі з надзвичайних ситуацій не відмовляються від гуманітарної допомоги — у Харківській області тривають бої, ракетні удари нищать пожежні частини у містах і селах. З початку повномасштабного вторгнення від обстрілів знищені 10 машин ДСНС на Харківщині, 53 пошкоджені. Як харківські рятувальники тестують «ролс-ройси» серед пожежної техніки і які послання залишили американці українським друзям — фоторепортаж.
19 травня
У Балаклійській громаді Харківської області тестують перший зразок машини розмінування, яку харків'яни створили на базі трактора «ХТЗ». За тиждень вона знищила понад 30 протипіхотних мін. Фоторепортаж.
18 травня
У День вишиванки кількадесят харків'ян зібралися біля пам'ятника Тарасу Шевченка. Монумент Кобзарю, захищений від російських обстрілів мішками з піском, учасники акції обгорнули українським орнаментом.
14 травня
Вперше з початку повномасштабного російського вторгнення у Харкові відбувся всеукраїнський боксерський турнір. З метою безпеки його провели під землею — на станції метро «Захисників України». У змаганні, що присвятили героям оборони Харкова, взяли участь 20 боксерів з Харківщини та інших міст України.
8 травня
У День пам'яті та примирення 8 травня у Харкові відзначили учасників Другої світової війни та активістів ветеранських організацій.
26 квітня
Жителі деокупованих територій Харківщини отримують квитанції за комунальні послуги, які використовували російські окупанти. Подекуди за газ, світло й воду служби нарахували по кілька тисяч гривень. Житель Ізюма Леонід Щибря отримав платіжки на суму понад 7 тис. грн — стільки «спалили» окупанти, поки жили у його захопленій хаті. Внаслідок російської агресії Леонід із дружиною дістав поранень, відсидів у катівні, його садиба частково пошкоджена, тож коли отримав рахунок, неприємно здивувався: каже, краще б віддав гроші на допомогу ЗСУ.
24 квітня
У селі Котляри Безлюдівської громади під Харковом прибирають наслідки російського ракетного удару 22 квітня. У будинках поруч з місцем вибуху значно пошкоджені дахи. Ніхто з жителів, за даними місцевої влади, не дістав поранень і не відселився. Люди наводять лад на подвір’ях і сподіваються на підтримку матеріалами, щоб відновити житло.
12 квітня
12 квітня на Алеї слави 18 кладовища у Харкові поховали Антона Дербілова — художника, скульптора, музиканта.
5 квітня
У Харківській області мобільні бригади реабілітологів працюють з військовими. Здоров'я захисників відновлюють прямо на передовій.
16 березня
У деокупованій Куп’янській громаді, яка з вересня перебуває під вогнем російської армії, оголосили обов’язкову евакуацію маломобільних людей та родин із дітьми. З моменту ухваленого 27 лютого рішення вивезли кілька десятків людей. Сім’ї з дітьми виїжджати переважно відмовляються. Людей з інвалідністю частково вдається вмовити. Що тримає людей під обстрілами, як проходить евакуація та чи можна змусити жителів Куп’янщини виїхати?
15 березня
15 березня близько 10:15 російська ракета вдарила по інтернату у Шевченківському районі Харкова. Люди не постраждали. У будинках поруч вибило вікна, кілька автомобілів мешканців значно пошкоджені. За попередніми даними обласної прокуратури, окупанти вкотре обстріляли Харків ракетою С-300 з території Бєлгородської області. Дивіться фото та відео з місця події.
Весна 2022. Російська армія бомбардує Харків. Зруйновані обласна адміністрація, управління поліції та СБУ, будівля економфаку університету Каразіна, Палац праці, пошкоджена Харківська міська рада. У другому циклі подкасту «Воєнний Харків» Тетяни Федоркової та Ксенії Чешко слухайте серію репортажів та інтерв’ю про центр рідного міста.
10 березня
Біля п'ятиповерхівки в Ізюмі, яку зруйнували російські окупанти під час захоплення міста, 9 березня зібралися родичі та друзі загиблих. Рік тому під завалами будинку на вулиці Першотравневій (після перейменування — вулиці Пам'яті) загинули близько 50 людей. Серед них — цілі сім'ї, діти. Вшанувати пам'ять своїх близьких у день роковин прийшов Михайло Яцентюк, який внаслідок обстрілу втратив сімох членів родини.
20 лютого
Українські прапори височіють над металевим придорожнім знаком «Харків». Дірява від обстрілів конструкція на бетонному п’єдесталі тримається, хоча й втратила дві літери. З 24 лютого 2022 року по окружній проходила лінія фронту. Російська армія захоплювала село за селом, але вперлся в оборону Харкова. Звільнення після 2,5 місяців околиці — села Циркуни, звідки росіяни завдавали масованих ударів по Харкову — дозволило місту перевести дух. Натомість для деокупованих Циркунів почався новий етап в історії, наслідки якого місцеві жителі відчувають досі.
18 лютого
Обстріли, зруйновані будинки й інфраструктура, поранені та загиблі — так нині виглядає Вовчанськ на півночі Харківщини. Місто, що пережило російську окупацію, щодня потерпає від російських ударів. Армія держави-агресора б'є по прикордонню з землі і повітря. Останньої доби внаслідок обстрілів пошкоджені Центр первинної медико-санітарної допомоги, лікарня, гаражі, транспорт. Фоторепортаж.
8 лютого
Ввечері 7 лютого одна з російських ракет впала у харківському парку Горького. Ще чотири, за даними обласної адміністрації, влучили в об'єкт цивільної промисловості, де крім руйнувань, спалахнула пожежа. Поранених немає.
30 січня
На ділянці вулиці Мироносицької частково обмежено рух на час роботи рятувальників та комунальників.
Російські окупанти 29 січня завдали удару по Харкову, внаслідок якого загинула жінка, ще троє людей поранені. Ракета влучила у житловий будинок у центрі міста. Зі зруйнованої чотириповерхівки евакуювали людей.
25 січня
25 січня харківські рятувальники демонтували частину конструкцій будинку на вулиці Метробудівників, 1 на Північній Салтівці. Зносять плити, які можуть впасти будь-якої миті. За даними міської влади, авіаудари та артобстріли російських військ зруйнували або пошкодили близько 4,5 тисячі будівель у Харкові. 500 з них не підлягають відновленню.
19 січня
Харківські підприємці створили автономне укриття — металевий бункер, де під час обстрілів або інших небезпечних подій може сховатися родина. Конструкція оснащується меблями, має вентиляцію, запасний вихід, підключається до системи водо- та енергопостачання. Укриватися у такому бункері, за словами розробників, за відсутності світла і з живленням від генератора можна щонайменше тиждень. Ціна бункера сягає вартості квартири у новобудові.
17 січня
Олександр Ковшарьов після окупації, втрати дому та поранення знову сів за кермо швидкої та рятує людей. Повномасштабне російське вторгнення чоловік зустрів у Руських Тишках, звідки російські загарбники били по Харкову. Коли у травні Збройні сили України звільнили село, росіяни почали знищувати населений пункт. Будинок Олександра зруйнований.
13 січня
Російська окупаційна армія не припиняє обстрілів Куп'янська та Куп'янського району. Останніми днями окупанти щільно б'ють з артилерії по житлових будинках. Від обстрілу 12 січня літньому жителю Куп'янська відірвало руку. Під ударами залишається прифронтове селище Дворічна. Фоторепортаж з Куп'янська 13 січня.
4 січня
Житель Старого Салтова Микола Ковальов, якому російські окупанти знищили дім, чинив опір росіянам, знищив двох окупантів, пішки дістався Харкова і майже у 60 років став до лав Збройних сил України.
19 грудня
Вперше в історії сучасного Харкова загальноміські новорічні заходи відбуваються під землею. В умовах війни до свят прикрасили станції на різних лініях метрополітену, а на платформі ст. м. «Університет» встановили головну ялинку Харкова. До 7 січня для дітей з Харкова та переселенців з районів області, які були вимушені евакуюватися, показуватимуть казкову виставу.
6 грудня
6 грудня у Харкові проводили в останню путь письменника та поета Володимира Вакуленка. Російські військові вбили його під час окупації Ізюма. Після звільнення міста Збройними силами України тіло Вакуленка знайшли у масовому похованні на околиці Ізюма. Генетична експертиза підтвердила, що це саме він.
5 грудня
Село Кам'янка на Ізюмщині, де до повномасштабного російського вторгнення жили близько 1300 людей, зруйноване обстрілами. Війська РФ рівняли село із землею з літаків, танків та артилерії. Після деокупації дехто з місцевих знову намагається налагодити тут життя: розбирають завали, шукають вціліле майно. Як нині виглядає Кам'янка — у фоторепортажі «МедіаПорта».