Web Analytics

«Маємо пам'ятати»: у харківському метро відкрили виставку, присвячену загиблим внаслідок російського вторгнення дітям

У День захисту дітей, 1 червня, у вестибюлі станції метрополітену «Майдан Конституції» відкрили виставку пам'яті дітей, загиблих внаслідок російського повномасштабного вторгнення. Вона працюватиме до 4 червня. 

Виставка «Втрачене дитинство» — це історії 20 загиблих дітей, написані від першої особи, розповіла «МедіаПорту» журналістка, представниця проєкту у Харкові Ганна Черненко.

У Харкові працює виставка пам'яті дітей, загиблих в різних областях України внаслідок російського повномасштабного вторгнення

Виставку організувала Платформа пам'яті «Меморіал», автори якої збирають історії українців, загиблих внаслідок російських обстрілів. 

«Ця виставка уособлює 20 історій загиблих дітей. І вона уособлює всіх тих дітей, яких не стало. Це велике горе для батьків, для сімей, але і для нас. Ми маємо про це пам'ятати. На цей час майже 500 вбитих росією дітей в Україні, — каже Ганна. — І сьогодні у Києві ще одна загибла дитина — маленька дівчинка… Для нас це виставка пам'яті, це біль і сльози».

Журналістка Ганна Черненко допомагає в організації виставки Платформі «Меморіал» у Харкові

Стенди з інформацією про загиблих дітей доповнили іграшками.

На виставці — історії загибелі дітей з Києва, Чернігова, Херсона, Маріуполя, Дніпра, Сум, Ірпеня, Ягідного, Харківщини, Житомирщини, Київщини, Дніпропетровщини

На кожному плакаті розмістили QR-код, що веде на сайт проєкту.

Дитина Богдана і Вікторії Замченків з Києва, фото яких є на виставці, не встигла народитися. Російський дрон влучив у будинок і забрав життя сім'ї

Харків'яни, які йшли повз виставку у день відкриття, зупинялися, щоб сфотографувати історії дітей. 

Серед двадцяти загиблих дітей, історії яких представлені на виставці, дві — з Харківщини. 13 березня 2022 року від російського удару по місту Дергачі загинула 15-річна Дарина Сидоренко. 

21 червня 2022 у селі Безруки на Харківщині під російським артобстрілом загинула 8-річна Маргарита Гапоненко. 

За даними Офісу Генерального прокурора України, станом на 1 червня 2023 року через війну з росією загинули 484 дитини, 992 дитини дістали поранень.

Команда проєкту прагне зберегти пам'ять про загиблих.

За цей час його учасники зібрали історії 160 дітей та 3200 дорослих.

Проєкт співпрацює з владою та правоохоронцями.

Внести інформацію на платформу можна і самостійно — через анкету, яку мають заповнити родичі загиблих. 

Виставку створили до річниці повномасштабного вторгнення і вже показували за кордоном, розповідає Ганна Черненко: «Це також розрада для батьків, які розуміють, що вони не одні зі своїм горем».

«Коли я побачила, що дитині — рік і один місяць... Тобто дитина загинула не бачивши життя… Це настільки важливо пам’ятати, — каже 17-річна студентка університету Каразіна Римма Лизенко. — Це реальність наша, це боляче дуже».

Відвідати виставку у вестибюлі станції метро «Майдан Конституції» можна до 4 червня включно.