Web Analytics

День пам'яті та примирення: у Харкові відзначили ветеранів Другої світової війни — фото

У День пам'яті та примирення 8 травня у Харкові відзначили учасників Другої світової війни та активістів ветеранських організацій. 

Євгену Біловоду 96 років. Він живе у Харкові на проспекті Гагаріна. Коли у лютому 2022 російська армія почала бомбардувати Харків, ночами не спав: «У нас теж поруч були обстріли. У нічний час багато не спали. Але нічого… Я у Харкові народився, все життя біля Балашовського мосту прожив. Добровільно в армію йшов, ще не було мені 17 років, коли пішов на війну», — згадує Євген Карпович

 «У Чехословаччині ми зустріли перемогу. Йшли на Берлін. Але не дійшли, у Берлін я не потрапив. Але нічого! Перемогу відзначили і роз’їхалися! Заряджаючим був татарин, стрілець-радист — росіянин, а я — механік-водій — українець» — розповідає пан Євген

«Дуже погано сприймаю… — коментує Євген Біловод російське вторгнення в Україну. — Як це так? Я такого взагалі не очікував і навіть не повірив би. Тоді ми разом йшли, пліч-о-пліч, і отак — піти на таку справу»

Чоловік онучки Євгена від початку вторгнення обороняв Харків і дістав поранення, розповідає ветеран, згодом він знову став у стрію: «Був у П’ятихатках. Коли мав поранення, побув днів 10, а зараз на Донбасі».

На прийомі, який міськрада організувала для ветеранів, вручили відзнаки учасникам Другої світової війни та членам ветеранських організацій За інформацією пресслужби Харківської міської ради, до повномасштабного російського вторгнення у Харкові залишалися 70 учасників Другої світової війни Деякі виїжджали через обстріли Під час прийому відзначили представників та представниць ветеранських організацій з різних районів Харкова Деяким ветеранам було важко відвідати захід — багато з них насилу пересуваються. Не всі приїхали, розповіли у мерії Учасників Другої світової війни супроводжували родичі Ветеранів щороку меншає, говорить Харківський міський голова Ігор Терехов. Звертаючись до учасників Другої світової війни, він побажав їм здоров'я На початку прийому до ветеранів звернувся президент України Володимир Зеленський. У своєму відеозверненні до народу України він cказав, що, як і 80 років тому, зло повернулося, але перед російським агресором Україна вистоїть і переможе

8 травня президент України підписав указ, згідно з яким відзавтра, 9 травня, щороку в Україні відзначатимуть День Європи.

«Це буде День Європи, яка підтримує українців усі дев’ять років агресії й уже 439 днів повномасштабного вторгнення. Це буде День Європи, яка допомагає нам боротися на всіх напрямах: на полі бою зброєю, на дипломатичній передовій — рішучістю, проти ракетного терору й зимового блекауту, в економіці та на юридичному фронті. Це буде День Європи — нашої союзниці», — сказав Володимир Зеленський.