Web Analytics

Публікації

26 квітня 2024

«Сум об'єднує і прирівнює»: крихкі матеріали у роботах харківської художниці Тетяни Пухнавцевої

Художниця Тетяна Пухнавцева називає своє мистецтво аскетичним. Вона створює роботи з крихких матеріалів — тонкого паперу, кальки, тканини. У майстерні художницю оточують природні матеріали. Тетяна використовує полин і береже червоний пісок. Про силу слабкого та вплив повномасштабної війни на творчість Тетяна розповіла «МедіаПорту». Пряма мова. 

19 квітня 2024

Історія одного бою: з Ізюма до музею забрали уламки українського літака

Уламки збитого російськими окупантами українського Су-24М перевезли з Ізюма до Національного музею історії України у Другій світовій війні. На місце вперше після бою приїхав уцілілий штурман. Його побратим загинув у тому бою. Фоторепортаж «МедіаПорта».

17 квітня 2024

В Ізюмі створили музей окупації: фоторепортаж

В Ізюмі на Харківщині, який у 2022  пережив пів року окупації, створили музей окупації. Місцеві жителі несуть сюди речі, що залишилися від росіян — агітаційні листівки, газети, прапори, однострій, сухпаї тощо. Ініціатор створення музею — видавець газети «Обрії Ізюмщини» Костянтин Григоренко переконаний: це допоможе створити базу доказів, щоб у росії не було жодних шансів назвати вторгнення «громадянським конфліктом». Який вигляд має музей — у фоторепортажі «МедіаПорта».

11 квітня 2024

СБУ і ДБР проти Булаха: хто прийшов з обшуками до засновника «Харківського антикорупційного центру»

СБУ розслідує справу, в якій фігурує депутат Харківської міськради, засновник громадської організації «Харківський антикорупційний центр», нині військовослужбовець Національної гвардії Дмитро Булах. У ДБР кажуть: справа стосується «можливих зловживань під час зарахування на службу військовослужбовців». Сам Булах розповів про стеження та пов'язує активність правоохоронців з громадською діяльністю. 

10 квітня 2024

У П'ятихатках очікують ремонту пошкодженого житла: які результати перших тендерів 2024 року

На реконструкцію після російських обстрілів очікують три будинки у районі П'ятихаток на півночі Харкова. В якому стані дев'ятиповерхівка на вулиці Академіка Вальтера і що пережили її мешканці?

9 квітня 2024

«Відчуваю, що я потрібна тут»: харківська художниця Ірина Водолажченко

У перші дні повномасштабної війни харківська художниця Ірина Водолажченко ховалася у метрополітені. Щоб не панікувати, малювала. На тих малюнках червоним маркером з підземки — усе, що її оточувало: люди, тварини, фонтанчик питної води. Як позначилася війна на творчості художниці, що сталося з міськими муралами Ірини у Харкові та чому стріт-арт під час війни має бути свідомим, Ірина розповіла «МедіаПорту». Пряма мова.

8 квітня 2024

«Важко, але працюємо»: як без світла у Харкові виживає бізнес

У Харкові третій тиждень діють графіки погодинних відключень електроенергії. За відсутності потужностей через навантаження виникають аварії. Підприємці у Харкові працюють від генераторів. 

7 квітня 2024

Харків'яни допомагають розбирати завали на місці удару «шахеда» 7 квітня: фото

Жителі Основ'янського району Харкова розбирають завали у приватному секторі, який постраждав від російської атаки дронів Shahed у ніч на 7 квітня. Трьом людям після обстрілу надали медичну допомогу. 

6 квітня 2024

На Олексіївці прибирають наслідки російського обстрілу — відео

Понад 3600 вікон вибито у будинках, гуртожитках, закладах освіти та торгівлі на Олексіївці внаслідок російського обстрілу вночі 6 квітня. Мешканцям пошкоджених будинків видають гуманітарну допомогу, комунальники закривають вікна деревом, прибирають уламки, лагодять світлофори та стовпи. Відео. 

5 квітня 2024

Пів року після удару. У Грозі на Харківщині хочуть облаштувати меморіал

На місці російського ракетного удару у селі Гроза Шевченківської громади, де 5 жовтня 2023 року загинули 59 людей, планують звести меморіал. Проєкт — на етапі розробки, термінів його реалізації у селищній раді поки не називають. 5 квітня минає пів року з дня наймасовішого російського злочину за кількістю загиблих цивільних на Харківщині. Як зберігають пам'ять про вбитих росією односельців і хто очолив село після загибелі старости, «МедіаПорту» розповів начальник Шевченківської селищної військової адміністрації Сергій Старіков. 

4 квітня 2024

Атака «шахедів»: російська армія вбила трьох рятувальників у Харкові — відео

На проспекті Любові Малої від ранку 4 квітня рятувальники евакуюють спецмашини, на яких під час нічної атаки «шахедів» прибули їхні колеги. Владислав Логінов, Сергій Байдалінов та Володимир Матюшенко першими приїхали на місце удару, потрапили під повторний обстріл та загинули. У будинку, в який влучив один з «шахедів», демонтують зруйновані конструкції. Людмила Грідасова разом із 93-річною матір'ю пережила удар вдруге: у триповерхівку на проспект Любові Малої вона переселилася з Північної Салтівки — з напівзруйнованого будинку на вулиці Наталії Ужвій, 82.

2 квітня 2024

У Харкові збудували першу підземну школу: фоторепортаж

В Індустріальному районі Харкова звели першу підземну школу. У дві зміни вона зможе прийняти до 900 дітей. Фоторепортаж. 

Дитячий центр «Тарасик» у власному будинку: як батько загиблого льотчика допомагає дітям-переселенцям під Харковом

У селі Василів Хутір у Чугуївському районі працює дитячий центр «Тарасик». Ініціатором його створення понад рік тому став харків'янин Віктор Редькін — батько військового льотчика Тараса Редькіна, який загинув у 2022 році під час бойового завдання на Миколаївщині. 

30 березня 2024

«Фонтан виснаження: 1994 — 2024»: у Харкові відкрили виставку Павла Макова — фото, відео

«ЄрміловЦентр» представляє виставку робіт художника Павла Макова. «Фонтан виснаження» з водою, яким його бачили у 2022 на Венеційській бієнале, та інші роботи автора останніх років демонструються у Харкові вперше. Фото, відео. 

21 березня 2024

«Під Кремінною нам не давали підняти голови», — нацгвардієць «Конюх» з Харківщини

Колишній власник кінного клубу та будівельного бізнесу з Харківщини — військовослужбовець Національної гвардії із позивним «Конюх». У подкасті «Герої Харкова» розповідаємо про шлях добровольця та його позашляховик, яким евакуювали поранених з передової. Автомобіль «Франкенштейн» пережив численні обстріли і досі в строю — пряма мова. 

20 березня 2024

«Почули вибух — струсонуло все»: працівник підприємства у Харкові, куди 20 березня вдарила росія, розповів про обстріл

Харків'янин Семен Осика — працівник одного з підприємств у будівлі, куди 20 березня влучила російська ракета. 

19 березня 2024

«Договір був анархічний»: суд допитав обвинуваченого у колабораціонізмі інженера Балаклійського ХПП

Головний інженер Балаклійського хлібоприймального підприємства Анатолій Дерев’янко каже, що під час російської окупації «нічого кримінального не зробив». Прокурор тим часом заявив, що знайшов нові докази. Що змусило Дерев’янка вийти на роботу у захопленому місті, у чому слідчі переконали головного інженера на етапі досудового розслідування і до чого тут Штірліц? «МедіаПорт» розповідає ключове з чергового засідання у Комінтернівському районному суді 18 березня.

18 березня 2024

Волонтеру, пораненому від авіаудару на околиці Куп’янська, ампутували руку

Військовий волонтер Володимир Безимянов, який від початку повномасштабного російського вторгнення займався допомогою цивільним та військовим на Харківщині, втратив руку внаслідок російського авіаудару по Куп’янській громаді 2 березня.

17 березня 2024

«Недосліджені біотопи» Еміля Мамедова у Саржиному Яру

Художник Еміль Мамедов народився у родині скульптора в азербайджанському селі. Харків, де ріс і навчався, став його домом. Як спогади з дитинства та рефлексії на сучасні події поєднуються у творчості, художник розказав «МедіаПорту».

15 березня 2024

«А мене не заберуть?»: як відбувається примусова евакуація дітей з Куп’янського району

Олексій Кабанець із п’ятирічним сином Микитою 15 березня виїхали з Андріївки Куп’янського району — одного з сіл, де минулого тижня оголосили примусову евакуацію дітей. 

«Десятки КАБів щодня»: як російська армія знищує села Вільхуватської громади

У Харківській області триває евакуація з Куп'янського району Харківської області. Через збільшення російських ударів у березні у Великобурлуцькій та Вільхуватській громадах оголосили обов'язкову евакуацію дітей в примусовий спосіб. Як триває цей процес і що переживає громада зараз, «МедіаПорту» розказав начальник Вільхуватської сільської військової адміністрації Євген Шаповал.

5 березня 2024

Навічно в строю: у Харкові відкрили меморіальну дошку нацгвардійцям, загиблим від авіаудару 5 березня 2022

У Харкові вшанували пам'ять 12 нацгвардійців, які загинули внаслідок російського авіаудару в ніч з 4 на 5 березня 2022 року. На фасаді розбомбленої будівлі 5-ї Слобожанської бригади Нацгвардії України встановили меморіальну дошку. 

3 березня 2024

«Чим більше затягується відбудова, тим менше шансів, що люди повернуться», — начальник Дергачівської МВА Вячеслав Задоренко

Дергачівська громада серед перших потрапила під часткову російську окупацію у Харківській області, проте не дала загарбникам захопити Дергачі на шляху до Харкова. Якою ціною це стало можливим, що пережили жителі Дергачівської громади за два роки повномасштабної війни та чому питання відбудови — на часі? На питання «МедіаПорта» відповів начальник Дергачівської МВА Вячеслав Задоренко. 

1 березня 2024

У Харкові вшанували пам'ять загиблих від російського удару по ОВА 1 березня 2022

У другі роковини загибелі добровольців та волонтерів у Харківській обласній військовій адміністрації під час російського ракетного удару 1 березня до обладміністрації з квітами та лампадками прийшли близькі, друзі загиблих та представники громадськості. 

28 лютого 2024

Російські пропагандисти запустили фейк про кров для ЗСУ в Харкові — VoxCheck

Пропагандисти поширюють інформацію, нібито жителі Харкова відмовляються допомагати військовим із заходу України. Мовляв, бійці під Куп’янськом зазнають великих втрат, а жителі Харківщини та сусідніх областей їм не допомагають — зокрема відмовляються здавати кров для поранених. Пропагандисти знову намагаються розділити жителів сходу та заходу, а також посіяти між ними ворожнечу. Чергову російську дезінформацію спростували аналітики фактчекінгового проєкту VoxCheck.

27 лютого 2024

Укривали тисячі людей та евакуювали тунелями: працівники харківського метро згадують 24 лютого 2022

Понад 160 тисяч людей жили у харківському метрополітені після початку російського повномасштабного вторгнення в Україну 24 лютого 2022 року. На три місяці вагони, платформи та вестибюлі станцій стали прихистком для харків'ян, тунелі — шляхами евакуації. 

25 лютого 2024

«У снах бачу свою квартиру», — мешканка пошкодженого обстрілами будинку на вулиці Метробудівників

У дев'ятиповерхівку на Метробудівників та поруч з нею агресор бив два десятки разів. У будинку Ніни зруйновано дах, є обвалені поверхи та балкони. Попри значні пошкодження Ніна не втрачає надії на реконструкцію. Репортаж проєкту «МедіаПорта» «Доми».

24 лютого 2024

У Пісочині перейменували вулицю та в'їзд на честь загиблого нацгвардійця Миколи Чалого — відео

Вперше від початку повномасштабної війни у Пісочині з'явилися топоніми, присвячені захиснику України. На честь загиблого нацгвардійця Миколи Чалого, полеглого поблизу Кремінної на Луганщині рік тому, перейменували вулицю та в'їзд Кооперативні.

22 лютого 2024

Мріє розбудувати дім та знову стати в стрій: багатодітний батько з 92 бригади повернувся з полону у Дергачі

Військовослужбовець 92 бригади Володимир Йовенко з Дергачів після майже двох років російського полону повернувся додому до дружини та сімох дітей. Фоторепортаж.

19 лютого 2024

Без тепла і без паспорта: як харків'янин зимує у пошкодженому обстрілами будинку на Північній Салтівці

Намет посеред зруйнованих росією будинків — місце, де гріється Анатолій Лимаренко. Харків'янин відмовився переїжджати деінде та зимує на Північній Салтівці. Він не безхатько. Самотній чоловік вирішив залишитися вдома, щоб вберегти останнє майно. Тримається за квартиру у 9-поверхівці на вулиці Наталії Ужвій. Чому не розглядає інших варіантів для життя і як оберігає територію, куди, як він вірить, повернуться люди?