Web Analytics

Ракетний удар по Грозі: одному з братів-підозрюваних інкримінують перехід на бік рф

Нову підозру оголосили експоліцейському з Куп’янського району Харківщини, якого слідство вважає причетним до наведення ракети на село Гроза, де від удару загинули 59 людей.  

Про це повідомили в Харківській обласній прокуратурі.

Йдеться про молодшого з підозрюваних братів Мамонів — 23-річного Дмитра. До повномасштабного вторгнення він, як і брат, був поліцейським. Однак, за даними слідства, під час окупації Купʼянська перейшов на бік рф: влаштувався «інспектором дорожно-патрульної служби» до нелегітимної «адміністрації».

«Він ніс службу на російських блокпостах, під час якої безпідставно зупиняв та вилучав автомобілі у цивільних громадян. За роботу на рф щомісячно отримував 45 тис. російських рублів», — стверджують у прокуратурі.

Напередодні деокупації брати виїхали до росії.

З Національної поліції обох звільнили.

Дмитру Мамону, якому вже інкримінують наведення ракети на Грозу, оголосили підозру ще й в переході на бік рф — за ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу України (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану).

Старшого брата, Володимира, також обвинувачують у державній зраді. Його справу розглядає Київський районний суд Полтави.


Російські війська завдали ракетного удару по магазину-кафе в селі Гроза на Харківщині 5 жовтня. Там проходили поминки за військовим Андрієм Козирем, який загинув на фронті минулої весни. Через окупацію Шевченківської громади його поховали на цвинтарі у Дніпропетровській області, а цьогоріч син вирішив упокоїти батька у рідному селі. 

Ракетний удар став першим для села і наймасовішим за кількістю загиблих для Харківської області від початку повномасштабної війни: він забрав життя 59 цивільних, серед яких восьмирічна дитина.

Чільне фото: Харківська ОВА

Блок новин за темою