Web Analytics

Удар по Грозі на Харківщині: слідство не бачить підстав для нових підозр — прокуратура

Слідству відомо, хто з жителів села Гроза Шевченківської громади спілкувався з братами Мамонами, підозрюваними у наведенні удару по кафе, де 5 жовтня 2023 року проходив поминальний обід. Російський обстріл того дня забрав життя 59 людей.

Підстав для нових підозр у справі на цей час немає, сказав на пресконференції 14 березня прокурор Харківської області Олександр Фільчаков

«Нам відомі особи з числа місцевих мешканців, які надавали цим братам, підозрюваним, відповідну інформацію. Мені б не хотілося їх зараз називати, тому що кримінальне провадження ще не закінчене і, враховуючи те, що більшість з них перебувають на території України, в зоні наближеній до бойових дій, детальніше про це кримінальне провадження ми зможемо поспілкуватися пізніше, коли закінчиться досудове розслідування», — сказав прокурор. 

Удар по Грозі забрав життя 59 людей

«З тих осіб, які нам відомі, передавали інформацію про час та розташування місця поминального обіду, крім того, після ракетного обстрілу, деякі з них надавали інформацію про масштаби цього ракетного удару. Вони не затримувалися, вони зараз співпрацюють з органом судового розслідування, надають відповідні покази. Поки підстав для їх затримання або повідомлення про підозру у прокурорів та слідчих Служби безпеки немає», — додав Фільчаков. 

За словами Фільчакова, слідство встановило, який російський підрозділ та звідки випустив ракету «Іскандер-М» і де перебувають підозрювані.

За словами начальника поліції Харківщини Володимира Тимошка, загиблих під час удару по Грозі ідентифікували за тиждень. Роботу поліції відзначили колеги з ЄС та Японії. 

«Ми не хочемо цим пишатися, однак це так. Це тому, що у нас такого досвіду не було, а такий досвід, на жаль, з'явився, дякуючи тим лабораторіям, які були передані Фондом Баффета», — сказав Тимошко. 

Внаслідок ракетного удару по кафе у Грозі 5 жовтня 2023 року загинули 59 людей, в тому числі 8-річний хлопчик. Заочні підозри оголосили двом братам — Дмитру та Володимиру Мамонам, які виїхали до рф. Їм інкримінують державну зраду та пособництво у вчиненні порушень законів та звичаїв війни, поєднаних з умисним вбивством, за попередньою змовою групою осіб.

Блок новин за темою