Web Analytics

В ООН підтвердили, що ракетного удару по селу Гроза на Харківщині завдала росія

Моніторингова місія ООН в Україні заявила, що має достатні підстави вважати, що 5 жовтня російське військо завдало ракетного удару по селу Гроза на Харківщині, який забрав життя 59 цивільних.

Про це йдеться у заяві Моніторингової місії ООН в Україні.

«У новій доповіді, опублікованій сьогодні Місією, зроблено висновок, що Росія або не вжила всіх практично можливих заходів, щоб пересвідчитись у тому, що запланований об’єкт нападу є військовою ціллю, а не цивільними особами чи цивільними об’єктами, або навмисно спрямувала напад на цивільних осіб або цивільний об’єкт, що у будь-якому разі є порушенням міжнародного гуманітарного права», — вказано у повідомленні.

Зазначається, що масштабні пошкодження і рештки зброї, знайдені на місці влучання, «вказують на те, що ймовірною причиною вибуху був російський «Іскандер» — високоточна керована балістична ракета малої дальності. Вона поцілила в єдине в селі кафе приблизно за 20-25 хвилин після того, як 63 місцеві жителі зібралися там, щоб ушанувати пам'ять перепохованого у Грозі військового Андрія Козиря.

Фото: Telegram/Олег Синєгубов

Спостерігачі ООН задокументували, що всі жертви були цивільними, а на поминальному обіді в кафе чи поблизу нього не було «жодного військового персоналу чи будь-якої іншої законної військової цілі».

«Хоча росія не визнала прямо відповідальність за цей напад, постійний представник рф у Раді безпеки ООН описав поминальний захід у Грозі як законну військову ціль — твердження, яке суперечить інформації, зібраній та перевіреній Місією», — стверджують спостерігачі.

Моніторингова місія закликає росію визнати відповідальність за жертви серед цивільних і провести повне та прозоре розслідування, щоб покарати винних і запобігти повторенню подібних ударів.

«Цей напад на кафе у Грозі, який забрав життя 36 жінок, 22 чоловіків та восьмирічного хлопчика, є одним із найбільших за кількістю вбитих із початку повномасштабного збройного нападу російської федерації на Україну в лютому 2022 року. Він слугує переконливим нагадуванням про наслідки війни в Україні для людей і підкреслює необхідність притягнення винних до відповідальності», — прокоментувала голова Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні Даніель Белль.


Російські війська завдали ракетного удару по магазину-кафе в селі Гроза на Харківщині 5 жовтня. Там проходили поминки за військовим Андрієм Козирем, який загинув на фронті минулої весни. Через окупацію Шевченківської громади його поховали на цвинтарі у Дніпропетровській області, а цьогоріч син вирішив упокоїти батька у рідному селі. Ракетний удар став першим для села і наймасовішим за кількістю загиблих для Харківської області від початку повномасштабної війни. 

Блок новин за темою