Web Analytics

Перейменування села на Харківщині на Залужне: комітет ВРУ надав згоду

Профільний парламентський комітет підтримав ініціативу щодо перейменування села Ватутіне у Нововодолазькій громаді Харківської області на село Залужне.

Про це повідомив нардеп Віталій Безгін, який очолює підкомітет з питань адміністративно-територіального устрою у комітеті ВРУ з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування.

«Дерусифікація назв населених пунктів в Україні триває! Підтримали цілий пакет змін назв, серед яких варто виокремити одну: Ватутіне (Харківська область) буде перейменоване на Залужне!» — йдеться у дописі на його сторінці у Facebook. 

Відбулося засідання комітету. З ключового:   Законопроект №7029 про спрощення процедур функціонування ОСББ...

Опубликовано Vitaliy Bezgin Понедельник, 5 июня 2023 г.

Тепер питання мають винести на засідання Верховної Ради.


Микола Ватутін, на честь якого назване село — радянський воєначальник, був членом Компартії. Щодо його постаті, як і у випадку з Георгієм Жуковим, виникали суперечки, адже Ватутін брав участь у звільненні України, Києва від нацистів. Противники увічнення Ватутіна в Україні вказують на той факт, з якою ціною та з якою кількістю жертв проводилися його операції, а також на те, що Ватутін боровся проти українських націоналістів. 

Перед тим, як офіційно ініціювати перейменування, у селі проводили опитування. У лютому зміну назви Ватутіного підтримала Харківська обласна рада.