Web Analytics

Харківська облрада підтримала перейменування села Ватутине на Залужне

Харківська обласна рада ухвалила рішення про перейменування села Ватутіне Нововодолазької громади. Тепер це питання розглядатиме Верховна Рада.

Питання щодо перейменування села, названого на честь радянського генерала Миколи Ватутіна, обговорювали на сесії Харківської обласної ради 14 лютого.

Як розповів виконувач обов’язків начальника управління правового забезпечення діяльності ради Ілля Крючков, до облради надійшов лист від Нововодолазької селищної ради щодо перейменування села Ватутіне Харківського району на село Залужне. Також — пакет документів щодо клопотання перед Верховною Радою про зміну назви.

У листі селищної ради вказано, що перейменувати село вирішили за результатами опитування жителів та з урахуванням рекомендацій робочої групи.

Обласна рада підтримала пропозицію, тож тепер питання розглядатимуть у парламенті.

Результати голосування навела фракція «Європейської солідарності» в облраді. «За» висловилися 74 обранців з 95. Жоден не був проти й не утримався, ще 21 — не голосував.

Сесія облради проходила в дистанційному режимі. Фото: Telegram/ЄС Харків


У селі мешкає щонайменше 2 тисячі людей. З початку повномасштабного російського вторгнення округ, до якого належить Ватутіне, прийняв близько 800 переселенців.

Микола Ватутін, на честь якого назване село — радянський воєначальник, був членом Компартії. Щодо його постаті, як і у випадку з Георгієм Жуковим, виникали суперечки, адже Ватутін брав участь у звільненні України, Києва від нацистів. Противники увічнення Ватутіна в Україні вказують на той факт, з якою ціною та з якою кількістю жертв проводилися його операції, а також на те, що Ватутін боровся проти українських націоналістів. 

Фото на головній (ілюстративне): Харківська ОВА