Web Analytics

Село Ватутіне на Харківщині хочуть перейменувати на Залужне

Харківська обласна рада проситиме парламент перейменувати село Ватутіне під Новою Водолагою на Залужне. 

Відповідний проєкт рішення опублікований серед документів Харківської обласної ради. 

В обґрунтуванні вказано рішення Нововодолазької селищної ради, зазначається також, що врахована думка громадськості, висновки та рекомендації постійної комісії обласної ради з питань антикорупційної та регуляторної політики, законності, боротьби зі злочинністю, регламенту та місцевого самоврядування.

Якщо депутати підтримають, Харківська обласна рада клопотатиме перед Верховною Радою України:

про перейменування села Ватутіне Харківського району Харківської області на село Залужне Харківського району Харківської області.

Виконання рішення доручать Нововодолазькій селищній раді, а контроль — профільній комісії облради.

Таємниця назви «Залужне» — коментар старости

Чи пов'язана запропонована назва з іменем Головнокомандувача Збройних сил України Валерія Залужного, «МедіаПорт» спитав у старости села Ватутіне Владислава Фадєєва. За неофіційною версією, так і є. 

«Звісно, є такий підтекст, так хочеться всім! Але кажуть, називати на честь людини при житті не варто, є зокрема така прикмета (це також суперечить закону — ред.). Тому ми бажаємо довгих літ Валерію Федоровичу. А наша версія: у нас був ветеран Микола Єгорович Богачов, який розповідав про заснування села і про те, що перші постояльці встали якраз за лугом, на початку майбутнього села. Розливалася у свій час річка Вільхуватка аж до нашого села і був великий луг, де випасалася худоба», — сказав Фадєєв. 

У селі проводили опитування. Не усі жителі готові до будь-якого перейменування, ймовірно, побоюючись проблем з документами, хоча їх не повинно виникнути, каже староста. 

«Якщо ми будемо рахувати, чи дорогувато таблички змінювати, чи ні, ми взагалі не зрушимо з місця. Якщо ми хочемо позбавитися від усього радянського, російського, це потрібно робити і робити швидко. Але це в компетенції Верховної Ради. Я особисто налаштований на перейменування. Я не ставив думок, чи будемо ми перші з такою назвою, я просто очікую зміни назви. Щодо іншого — очікую тільки Перемоги», — наголосив Фадєєв.  

Колись у села взагалі не було назви, говорить староста. 

«Називалося «Поштова скринька 101-й км». До Другої світової війни не було назви взагалі. До війни була побудована хлібна база, були бараки для працівників бази. А у 1947 вирішили, що це буде населений пункт. Колектив ветеранів хлібної вази вирішив назвати село на честь Ватутіна. Це була перша і єдина назва», — пояснив староста. 

За словами старости, у селі мешкає щонайменше 2 тисячі людей. З початку повномасштабного російського вторгнення округ, до якого належить Ватутіне, прийняв близько 800 переселенців. 

«Люди звідусіль. Харків, Балаклія, Куп'янськ, Золочів, з Донеччини, Луганщини», — розповів Фадєєв. 


Микола Ватутін, на честь якого назване село на Харківщині, — радянський воєначальник, був членом Компартії. Щодо його постаті, як і у випадку з Георгієм Жуковим, виникали суперечки, адже Ватутін брав участь у звільненні України, Києва від нацистів. Противники увічнення Ватутіна в Україні вказують на той факт, з якою ціною та з якою кількістю жертв проводилися його операції, а також на те, що Ватутін боровся проти українських націоналістів. 

Читайте також: На Харківщині пропонують перейменувати місто Первомайський