Web Analytics

«Жодних рукостискань. Ніколи»: фехтувальниця Харлан відреагувала на дискваліфікацію

Лідерку збірної України з фехтування Ольгу Харлан 27 липня дискваліфікували на чемпіонаті світу в Мілані за відмову потиснути руку суперниці-росіянці Ганні Смирновій.

Ольга Харлан висловила своє ставлення до ситуації у відеозверненні в Instagram.

Спортсменка подякувала шанувальникам за підтримку і наголосила, що її вчинок — відмова потиснути руку суперниці-росіянці Ганні Смирновій — був «з усього серця».

«Те, що сьогодні сталося, дає дуже багато питань, але водночас і дуже багато відповідей. Ви зрозуміли, що країна, яка тероризує нашу державу, наших людей, наші сім'ї, також тероризує і спорт. Тому те, що сталося сьогодні, мало б бути статися», — сказала Харлан.

Фехтувальниця каже, що болісно відреагувала на дискваліфікацію.

«Коли я почула про те, що мене хочуть зняти зі змагань, дискваліфікувати, дати мені чорну картку — звісно, це мене вбило. Вбило настільки, що я кричала від болю. Але потім я почала оживати. Ваші меседжі, сторіз, підтримка — підтримка кожного. А особливо підтримка від наших бійців, що нас захищають. Коли я чую це, що я мотивую їх, що цей вчинок їх замотивував — це неможливо передати. Дякую кожному з вас, кожному бійцю, що нас захищає», — зазначила вона

Ольга Харлан додала, «ніколи нікого не можна примусити до миру, особливо українців».

«Жодних рукостискань. Ніколи. Тому так буде завжди. І я, мабуть, як всі у цьому світі, адекватному світі, розумію, що правила мають змінитися. Бо змінюється світ. Але те, що я відчуваю від вас усіх — не передати словами. Дякую кожному, відчуваю все. Ви в моєму серці. Слава Україні», — підсумувала спортсменка.

Фото: Facebook/Ольга Харлан

 

На чемпіонаті світу з фехтування в Мілані 27 липня Ольга Харлан перемогла росіянку Ганну Смирнову, яка виступає під нейтральним прапором, з рахунком 15:7. Після матчу Харлан відмовилася потиснути руку суперниці, виставивши перед нею шпагу. За правилами Міжнародної федерації фехтування, відмова у рукостисканні карається дискваліфікацією. Смирнова висловила протест та майже годину не йшла з доріжки.

У наступному раунді Харлан мала битися з Йоаною Ілієвою з Болгарії, але поєдинок не відбувся, і до наступного кола автоматично пройшла болгарська фехтувальниця.

Міністр молоді та спорту України Вадим Гутцайт заявив на брифінгу, що українська сторона заздалегідь попередила організаторів чемпіонату, що українські спортсмени не тиснутимуть руки росіянам, які виступають під нейтральним прапором.

«Була зустріч федерації фехтування — президента, головного тренера — з членами Міжнародної федерації. Вони також зазначили, що наші спортсмени не тиснутимуть руку, вони нададуть «салют», привітають і підуть із доріжки», — розповів міністр.

За його словами, Смірнова вчинила провокацію.

«Ми бачили, що вона робила конкретно провокацію проти Ольги Харлан. Вона спровокувала Ольгу, спровокувала організаційний комітет. І організаційний комітет знав, що це відбуватиметься, тому що їх попередили. Але, на жаль, вони зробили те, що зробили, вони дискваліфікували Ольгу», — сказав Гутцайт.

Він також додав, що рішення про дискваліфікацію ухвалили після тривалих суперечок між організаторами.

Відео сьогоднішнього брифінгу щодо участі наших спортсменів у міжнародних змаганнях та виступу Ольги Харлан на чемпіонаті світу. Дякую журналістам, що відгукнулись на запрошення та висвітлюєте непрості питання. #НаціяПереможців #boycottrussianSport

Опубликовано Вадимом Гутцайтом Четверг, 27 июля 2023 г.

 

Федерація фехтування України готується оскаржити рішення щодо дискваліфікації Ольги Харлан на Чемпіонаті світу, повідомив в ефірі національного телемарафону президент організації Михайло Ілляшев.

«Ми повністю підтримуємо Ольгу Харлан у цій ситуації. Я якраз перебуваю на чемпіонаті світу, і ми готуємо протест. Оскаржуватимемо це рішення, тому що безпосередньо суддя, який судив цей поєдинок, не давав чорної картки і не дискваліфікував її», — заявив він.

За словами Ілляшева, дискваліфікація не дає Харлан можливості брати участь у командних змаганнях, які невдовзі проходитимуть у Мілані.

Міжнародний олімпійський комітет закликав спортивні федерації проявляти делікатність під час проведення змагань між українськими та російськими спортсменами.

«Ми закликаємо міжнародні федерації підходити до ситуацій, пов'язаних з українськими та окремими нейтральними спортсменами, з необхідним ступенем делікатності», — цитує заяву комітету AFP.

У МОК додали, що «як і раніше, повністю солідарні з українськими спортсменами».


26 липня Міністерство молоді та спорту дозволило українським спортсменам змагатися з білорусами й росіянами, якщо ті виступатимуть у нейтральному статусі.