Web Analytics

Харківські нацгвардійці здобули чотири медалі на змаганнях для військових у США

На турнірі United States Air Force Trials 2024 в Лас-Вегасі Україну представляють 30 ветеранів і військовослужбовців, четверо з них — з Харківщини.

Про це йдеться в повідомленні 5-ї Слобожанської бригади Нацгвардії.

На турнірі для ветеранів і військових, які отримали поранення, Харківщину представляють четверо військових. Троє з них — нацгвардійці, двоє — з 5-ї бригади.

За перший тиждень представники бригади вибороли чотири медалі:

  • Артем Коц — «золото» в пауерліфтингу;
  • Сергій Кіяшко — два «срібла» та одну «бронзу» на змаганнях з бігу на різних дистанціях.
Фото: 5-та Слоожанська бригада НГУ

Артем Коц понад 20 років займається в тренажерній залі, у 2010 році почав виступати на комерційних федераціях з пауерліфтингу.

«Якось після травми спробував окремо жим лежачи й мені це сподобалося, так і виступав у жимі лежачи. Я виступав у ваговій категорії — до 90 кг і максимальний зафіксований результат — 197,5 кг. В Україні у цій ваговій категорії я серед найсильніших. А з 2013 року вже працював вже тренером у залі. Готував багатьох спортсменів, але найсильнішою стала моя дружина. Зумів довести її до рівня «еліта пауерліфтингу», вона багаторазова рекордсменка», — згадує гвардієць.

Фото: 5-та Слоожанська бригада НГУ

Сергій Кіяшко — шестиразовий чемпіон України з гирьового спорту, учасник АТО та ООС. Торік під час бою в районі Кремінної отримав контузію та поранення ноги, але зараз продовжує службу. За його словами, спорт — один з найдоступніших методів реабілітації після поранень та травм, а змагання — можливість психологічного розвантаження та реабілітації.

«Я — начальник фізичної підготовки та спору бригади, намагаюся хлопців залучати до спорту. І коли вони не впевнені в собі, треба їх мотивувати. До прикладу, вмовляв хлопця, в якого осколки в плечі, поїхати на змагання у Дніпро. Він вагався, але врешті виборов три призові місця, отримав задоволення і вже хоче далі й більше виступати. Тому я власним прикладом хочу показувати хлопцям, що треба пробувати», — зазначає він.

Фото: 5-та Слоожанська бригада НГУ

United States Air Force Trials 2024  — змагання ветеранів і військових Повітряних сил і морської піхоти США, відбірковий етап для участі у Warrior Games — найбільшому американському турнірі з адаптивних видів спорту для військових з пораненнями.

Загалом у збірній команді України — 30 ветеранів та службовців, які змагатимуться в 11 видах спорту.

Блок новин за темою