Web Analytics

Зеленський посмертно присвоїв звання Героя України нацгвардійцю, який обороняв Харків

Олександру Орлову, який загинув у боях за Харків, присвоєно звання Героя України. У бійця Нацгвардії залишилися дружина і син.

Указ щодо звання президент Володимир Зеленський підписав 6 грудня.

«Присвоїти звання Герой України з удостоєнням ордена «Золота Зірка» Орлову Олександру Олександровичу — підполковнику (посмертно)», — йдеться в документі.

Бійця нагородили «за особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, самовіддане служіння Українському народові».

Скріншот: president.gov.ua

Як повідомили в Національній гвардії, Олександр Орлов загинув на другий тиждень повномасштабного вторгнення, коли відбивав на окружній дорозі в Харкові штурм російського підрозділу ГРУ.

«Атака ворога тоді захлинулася, росіяни не змогли закріпитися у житлових районах Північної Салтівки. Натомість ми втратили одного з найбільш досвідчених та найкраще підготовлених військовослужбовців», — зазначили у НГУ.

Олександр Орлов. Фото: НГУ

Орлов родом з Донецька. Працював на шахті «Трудівська», але потім вирішив вступити до війська. У 2013 році закінчив академію Нацгвардії у Харкові, залишися жити й працювати в місті. У вільний час займався спортом.

Гвардієць воював від початку російсько-української війни, служив в окремому загоні спеціального призначення НГУ «Омега». На початку повномасштабного вторгнення командував групою снайперів.

В Олександра Орлова залишилися дружина і син.


Володимир Зеленський вручив орден «Золота Зірка» рідним полеглого оператора дронів Євгенія Зиновьєва. Боєць родом із села Рясне Золочівської громади на Харківщині, йому було 28 років. 

Блок новин за темою