Web Analytics

Як ООН допомагає ремонтувати після обстрілів багатоповерхівки на Харківщині: інформація ОВА

Управління верховного комісара ООН у справах біженців продовжує допомагати з ремонтом багатоповерхівок у Харкові та Ізюмі, пошкоджених внаслідок російських обстрілів.

Про це йдеться в повідомленні Харківської обладміністрації.

За її даними, у УВКБ ООН передало місцевим органам влади будматеріали для ремонту 45 будинків: 34 — в Ізюмі, 11 — у Харкові. Йдеться про деревину, покрівельні матеріали та вікна для відновлення місць загального користування.

«Це є обов’язковою умовою, що дає власникам квартир можливість претендувати на державну грошову допомогу і компенсацію за програмою «єВідновлення», — зазначають в ОВА. 

Тепер 5596 родин мають право подати заяви на програму «єВідновлення». З них це вже зробили близько 400. Сім’ї й надалі повертаються до своїх квартир. 

Фото: Харківська ОВА

Цьогоріч 2024 проєкт планують розширити на інші міста, які зазнали найбільших руйнувань: Дніпро, Запоріжжя, Миколаїв, Херсон, Одесу.

Програма ООН також передбачає довготривалі ремонти будинків. Від початку повномасштабного вторгнення привели до ладу понад 28,6 тис. приватних домівок по всій Україні. Також надають матеріали для екстреного ремонту після обстрілів — за два роки такі набори отримали понад 285 тис. людей. 

УВКБ також підтримує переселенців та інших постраждалих від війни. Йдеться юридичні консультації щодо відновлення документів, подання заявок на компенсацію тощо. 


На деокупованій Харківщини організували роботу мобільної клініки британської місії UK-Med: лікарі-терапевти консультують пацієнтів у 23 місцях.  

Блок новин за темою