Web Analytics

В Україні 27 жовтня проведуть «Радіодиктант національної єдності»: як долучитися

До написання щорічного «Радіодиктанту національної єдності», який проводиться в День української писемності та мови, запрошують долучитися всіх охочих. Початок трансляції — об 11:00.

Про це повідомляє Міністерство культури та інформаційної політики.

Цьогорічний диктант має назву «Дороги України». Його авторка — письменниця, поетеса, перекладачка, лауреатка Шевченківської премії Катерина Калитко.

Текст читатиме актор, театральний режисер та виконавець ролі Івана Довбуша у фільмі «Довбуш» Олексій Гнатковський.

«Мета радіодиктанту — об’єднати людей навколо України в усьому світі, а не перевіряти грамотність учасників. Особливо важливо зараз об'єднати всіх наших земляків: тих, хто був змушений покинути свої домівки й виїхати за кордон, тих, хто лишився, попри небезпеку, й тих, хто перебуває на тимчасово окупованих територіях», — зазначають організатори.

Долучитися запрошують всіх охочих — тих, хто знає або тільки вивчає українську мову.

Взяти участь у диктанті можна, прослухавши його по радіо, телебаченню або на онлайн-платформах:

Трансляція розпочнеться 27 жовтня об 11:00.

Текст диктанту оприлюднять 30 жовтня об 11:00.

За бажанням можна надіслати написаний диктант на перевірку паперовим листом на адресу: 01001, Київ, вул. Хрещатик, 26. Важливо, щоб на штемпелі була дата 27, 28 або 29 жовтня.

Також можна сфотографувати або відсканувати написаний текст (у форматі .jpg, .png, .jpeg, .tiff або .pdf) та надіслати його до 11:00 30 жовтня на адресу [email protected].


Всеукраїнський радіодиктант проводиться з 2000 року за ініціативи команди «Українського радіо». Як зазначають у Мінкульті, з того часу він став наймасовішим україномовним флешмобом. 

День української писемності та мови раніше припадав на 9 листопада, а з 2023 року — на 27 жовтня. Дату перенесли через перехід Православної церкви України та Української греко-католицької церкви на новоюліанський календар. Деякі свята пересунулися на 13 днів раніше. Серед них — день вшанування пам’яті Преподобного Нестора Літописця, до якого й приурочене свято української писемності.

Блок новин за темою

Новини за темою