Web Analytics

У міськраді обіцяють допомогу з відновленням Будинку архітектора після пожежі

У міськраді пообіцяли сприяти з відновленням Будинку архітектора на вулиці Дарвіна, 9 після пожежі у кафе, яка перекинулася на пам'ятку архітектури. 

Про це на сесії міської ради 6 вересня сказав Харківський міський голова Ігор Терехов

«Я дам протокольне доручення щодо підтримки Будинка архітекторів. Так, звісно, це не наша з вами власність, але це пам’ятка архітектури, перлина міста Харкова, тому ми допоможемо, щоб закрити [конструкцію даху]. Потім будемо звертатися до міжнародних організацій щодо підтримки цього об’єкта. Це архітектура, потрібно, щоб він не був зруйнований взимку», — сказав Терехов. 

Чому літній майданчик кафе стояв впритул до пам'ятки архітектури в порушення норм і хто мав цьому запобігти, на сесії не обговорювалося. 

За даними Департаменту містобудування та архітектури Харківської ОВА, балансоутримувачем Будинку архітектора є Національна спілка архітекторів України. У Будинку архітектора розміщується Харківська обласна організації НСАУ. «Обстеження вже виконано, зараз вирішується питання термінової консервації, паралельно йде пошук фінансування на розробку проєкта і відновлення», — повідомили у пресслужбі Харківської ОВА з посиланням на профільний департамент.

Водночас Будинок архітектора оголосив збір коштів і за кілька днів зібрав 114,7 тис. грн.