Web Analytics

У харківському Будинку архітектора прибирають наслідки пожежі

Близько 150 квадратних метрів даху Будинку архітектора на вулиці Дарвіна пошкоджено внаслідок пожежі, яка 1 вересня спалахнула на літньому майданчику кафе по сусідству. Вихідними прибирати приміщення прийшли волонтери. 

У Будинку архітектора розміщується Харківська обласна організація Національної спілки архітекторів України, розповів «МедіаПорту» її голова правління Володимир Матяс. Це колишній маєток купця Рижова початку XX століття, зведений за проєктом архітектора Віктора Величка. 

«Підрахувати збитки складно. Ми бачимо основні пошкодження внаслідок вогню і заливання водою. Але є ще непомітні пошкодження. У багатьох місцях сильно вимокла стеля, вона буде довго висихати і може деформуватися кілька разів. Працюватиме комісія, будемо робити акти, експертизи. 100 кв. метрів даху пошкоджено вогнем, а загалом 150 кв. м — з тим, що довелося розкрити рятувальникам під час гасіння», — розповів Матяс. 

За його словами, пошкодження потребуватимуть детальнішої оцінки: у Будинку архітектора є раритетні меблі, автентичні паркет, стіни, вікна.

«Є пошкоджені старі меблі, кілька вікон і конструкції даху. Обвалилася стеля в кількох місцях, дерев'яні перекриття, гіпсові елементи. Дуже багато утворилося будівельного сміття», — сказав голова обласної організації. 

У Будинку архітектора висловлюють вдячність всім, хто прийшов на допомогу в прибиранні. Серед них зокрема — архітектор Олександр Бідний та інші небайдужі харків'яни, які дізналися про пожежу з новин та соцмереж.

Фото: instagram.com/dom.arhitektora.kh

Найближчим часом в обласній спілці рахуватимуть, скільки коштів необхідно для відновлення.  

«У нас немає державного фінансування, фонду, який би був на такий випадок. Будматеріали зараз дорогі. Будь-які кошти будуть оперативно задіяні в закупівлі матеріалів», — пояснив Матяс. 

Найперша задача — встигнути полагодити дах перед холодами, додав він.  


Літній майданчик кафе біля двоповерхового Будинка архітектора загорівся 1 вересня близько 11:20. Вогонь швидко перекинувся на дах. За даними ДСНС Харківщини, на місці пожежі працювали дев'ять підрозділів рятувальників.

За годину вони запобігли поширенню вогню, а о 14:47 загасили пожежу повністю. Що стало причиною займання, поки не відомо. Люди не постраждали.