Web Analytics

Справа про держзраду: захист ексголови Наталиного Олени Третяк просив закрити від публіки підготовче засідання

Орджонікідзевський райсуд Харкова не задовольнив клопотання захисту ексголови Наталиного Олени Третяк, який просив проводити підготовче засідання у закритому режимі. 

Про це повідомляє кореспондент «МедіаПорта» з судової зали, де 24 жовтня триває підготовче засідання у справі про держзраду.

Захисник Третяк Дмитро Ляпін просив проводити підготовче засідання у закритому режимі, оскільки, за його словами, на ньому «будуть проголошені персональні дані, прізвища та імена свідків». 

«Також ми будемо під час розгляду клопотань оголошувати прізвища, ім'я, по-батькові та посади службових осіб прокуратури, СБУ. У зв'язку з чим, я прошу розглянути клопотання про проведення закритого судового розслідування з метою недопущення розголошення державної таємниці та персональних даних», — сказав Ляпін. 

Позицію захисника підтримала обвинувачена Олена Третяк. На прохання захисту, як і на попередньому засіданні, їй дозволили сидіти поруч із адвокатом. 

Прокурор заперечував проти закритого підготовчого засідання, однак вважає за необхідне зробити закритим розгляд справи пізніше. За його словами, у доказовій частині матеріалів кримінального провадження є відомості щодо розташування ЗСУ та списки військовослужбовців. 

«Розголошення матеріалів кримінального провадження може завдати істотної шкоди, зокрема, інтересам обороноздатності країни або загрожувати безпеці свідків у кримінальному провадженні... Таким чином судовий розгляд кримінального провадження необхідно проводити, на мою думку, у закритому судовому засіданні у зв'язку з тим, що здійснення судового розгляду у відкритому судовому засіданні може призвести до розголошення таємниці, що охороняється законом. Підготовче засідання, вважаю, можна проводити у відкритому судовому засіданні», — сказав прокурор.

Клопотання захисту щодо закритого підготовчого засідання суд не задовольнив.