Web Analytics

Справа голови Наталинської сільради: обвинувачена у держзраді Олена Третяк заявила суду відвід — його відхилили

Орджонікідзевський районний суд Харкова залишив без задоволення заяву про відвід суду відстороненої від посади голови Наталинської сільської ради Олени Третяк, яку обвинувачують у державній зраді в умовах воєнного стану.

15 серпня в Орджонікідзевському суді Харкова розпочалося підготовче засідання у справі, повідомив кореспондент «МедіаПорта».

На початку засідання колегія суддів на чолі з Юрієм Бабенком, порадившись на місці, задовольнила клопотання захисту, який просив дозволити обвинуваченій Олені Третяк сидіти поруч з адвокатами, а не у загородженні за склом. Таке рішення суд ухвалив після відповіді конвою, представники якого запевнили, що забезпечать безпеку на засіданні. 

Відсторонену від посади голову Наталинської сільради Олену Третяк обвинувачують у державній зраді. На підготовчому засіданні їй дозволили сидіти поруч з адвокатами. Один із захисників — Євген Самойлов

Захист підготував низку клопотань. На засіданні 15 серпня встигли розглянути одне з них. Захисник Євген Самойлов озвучив заяву Олени Третяк про відвід суду. У ній йшлося, що обвинувачена сумнівається в неупередженості колегії суддів та її об'єктивності, оскільки раніше суд неправомірно, на її думку, долучив до провадження матеріали, якими прокурор обґрунтовує клопотання про продовження запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою. 

Прокурор заперечував проти відводу суду. Колегія суддів залишила заяву без задоволення. 

«Колегія суддів дійшла висновку про відсутність підстав для задоволення заяви про відвід. Обставини, на які посилається обвинувачена Третяк у своїй заяві, не свідчать про упередженість або необ'єктивність складу суду», — оголосив ухвалу головуючий суддя Юрій Бабенко

Справу Олени Третяк розглядає колегія суддів

Головуючий повідомив, що 15 серпня до суду надійшло клопотання Третяк про повернення обвинувального акту прокурору, і він має з ним ознайомитися. У підготовчому засіданні оголосили перерву до кінця жовтня. Оскільки у вересні спливає термін тримання обвинуваченої під вартою, питання його продовження розглядатимуть раніше, 7 вересня. 

Серед клопотань, які готують захисники на майбутнє — вимога розглядати справу судом присяжних. Обвинувачена має таке право, адже за ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу України їй загрожує довічне позбавленням волі. 

Захист планує клопотати про суд присяжних

З доступних у Єдиному державному реєстрі судових рішень ухвал відомо, що голову Наталинської сільської ради Красноградського району Харківської області Олену Третяк запідозрили у зборі в період з 21 вересня 2022 року по 5 січня 2023 року відомостей для передачі росії, а саме:

«інформаційних матеріалів щодо осіб, які здійснювали та здійснюють захист України у складі ЗСУ, інших військових формувань, залучених до надання відсічі агресії РФ; склала список патріотів України, які активно висловлюють проукраїнську позицію на території Красноградського району Харківської області «Вредители», інформацію щодо розташування споруд цивільного захисту (бомбосховищ та об`єктів укриття) на території Наталинської сільської ради, окремих територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки Міністерства оборони України та відділів поліції на території Красноградського району Харківської області, будівлі, у яких проводяться наради представників органів влади Харківської області, про мінування та вжиті заходи охорони об`єктів шляхової інфраструктури, а також інформації про місця дислокації підрозділів ЗСУ».

За версією слідства, Третяк діяла у змові з російськими спецслужбами добровільно і системно, при тому, що Наталинська громада перебуває у глибокому тилу. 

Відповідаючи на питання «МедіаПорта», Олена Третяк сказала, що не визнає провини, але не бажає спілкуватися з журналістами: «Ні, звичайно. І з пресою я відмовляюся спілкуватися». Обвинувачена також не надала дозволу коментувати справу своїм захисникам. 

Олена Третяк каже, що не визнає провини у державній зраді

Що відомо про Олену Третяк

Олені Третяк 49 років, вона народилася у с. Піщанка Красноградського району, має вищу освіту, розлучена, має неповнолітню доньку з інвалідністю. 10 років працювала секретаркою Наталинської селищної ради, потім — головною спеціалісткою у виконавчому апараті Красноградської райради. У 2020 році Третяк обрали головою Наталинської сільради від партії «Блок Кернеса — Успішний Харків», обиралася віцепрезиденткою Асоціації органів місцевого самоврядування Харківської області. Після підозри у держзраді — відсторонена від посади сільської голови. 

Третяк затримали у січні 2023 року. У липні прокуратура повідомила, що справу передали до суду. 

Фрагмент засідання суду 15 серпня дивіться на сторінці MediaPort у TikTok