Web Analytics

Російські військові пішли з Чорнобильської АЕС

Росіяни, які ще на початку вторгнення захопили Чорнобильську АЕС і ще низку об’єктів у Зоні відчуження, залишили станцію та місто-супутник Славутич.

Про намірі російських військових піти з ЧАЕС повідомили 31 березня у НАЕК «Енергоатом». За її даними, про це окупанти вранці казали працівникам станції. Більшість росіян двома колонами рушила в напрямку кордону з Білоруссю.

«Зазначимо, що підтвердилася й інформація про фортифікаційні споруди, окопи, які рашисти будували прямо в Рудому лісі — найзабрудненішому в усій Зоні відчуження. Тож не дивно, що окупанти отримали значні дози опромінювання й запанікували за перших ознак хвороби. А проявилася вона дуже швидко. Відтак серед військових почав назрівати майже бунт, і вони почали збиратися звідти», — стверджують в «Енергоатомі».

Російські військові також склали і підписали «Акт прийому та передачі охорони Чорнобильської атомної електростанції». У ньому засвідчено, що «претензій з боку адміністрації об'єкта, що охороняється, щодо військ національної гвардії Російської Федерації немає».

«Виявляється, понад п'ять тижнів окупанти станцію «охороняли», та ще й так добре, що жодних дорікань. Хоч бери та дякуй», — іронізують в «Енергоатомі».

Фото: Telegram/НАЕК «Енергоатом»

Водночас, кажуть у компанії, військові РФ забрали українських нацгвардіців, яких тримали у полоні з 24 лютого, коли захопили станцію.

Протягом дня невелика кількість росіян ще залишалася на станції. Але до вечора сторонніх на ЧАЕС вже не було, підтвердили у Державному агентстві України з управління зоною відчуження.

UPD. Оновлена інформація. На поточний момент сторонніх осіб на майданчику Чорнобилької АЕС не перебуває. https://www.facebook.com/story.php?story_fbid=346139517552036&id=100064679709882

Опубликовано Державне агентство України з управління зоною відчуження Четверг, 31 марта 2022 г.

Як заявив голова Держагенства Євген Крамаренко під час телемарафону UAразом, залишаючи ЧАЕС, окупанти вкрали комп’ютери, чайники, кавоварки, контейнери з станції. Вони також розграбували готель поблизу станції — винесли звідти посуд.

Член громадської ради при ДУЗВ Ярослав Ємельяненко розповів, що радіаційний фон у Зоні відчуження був підвищений, коли там тільки з’явилася російська броньована техніка: там можна їздити лише асфальтованими дорогами, а колеса пошкодили верхній шар ґрунту.

«Поки вони не відключили системи радіаційного моніторингу, ми спостерігали, що фон перевищує контрольний для тих територій, а там він є досить високим. Але за територію зони весь цей бруд вітром не розноситься. Після звільнення зони доведеться проводити процес ліквідації, як у 1986 році — мити зі спецрозчином дороги та будівлі, закопувати фортифікаційні споруди ЗС РФ», — наголосив Ємельяненко.

Він додав, що зовнішнє опромінення не дуже шкідливе для організму, а те, що солдати «наковталися радіоактивного пилу», може призвести до серйозних захворювань.


Російські військові захопили Чорнобильську АЕС ще 24 лютого. Після цього там погіршилася низка показників. Крім того, у Зоні відчуження в середині березня вирували лісові пожежі — упродовж двох тижнів зафіксували понад 30. Більшість невдовзі локалізували, але в Міністерстві захисту довкілля та природних ресурсів побоювалися, що ситуація може ускладнитися.

У Генеральному штабі ЗСУ вказували на небезпеку, що склалася через перевезення та зберігання росіянами старих боєприпасів поблизу станції. 

Фото на головній: Державне агентство України з управління зоною відчуження