Web Analytics

Міська влада вкотре пообіцяла дати школі №11 ім'я Дані Дідіка: як коментує батько

Харківський міський голова Ігор Терехов доручив розробити проєкт рішення щодо перейменування школи №11 у Харкові на честь Дані Дідіка. 15-річний хлопець був одним з учасників мирної ходи біля Палацу спорту у Харкові, де 22 лютого 2015 року стався теракт. Даня і ще троє людей загинули. Не один рік поспіль харківські волонтери просять владу назвати заклад на честь загиблого школяра. 

Про те, що міський голова Ігор Терехов підтримав пропозицію про перейменування, повідомив депутат міськради Ігор Черняк. Це сталося під час сесії 25 січня.  

«Найважливіша, персонально для мене, новина з сьогоднішньої позачергової сесії Харківської міської ради. Ігор Терехов дав доручення Олександру Новаку і Ользі Деменко підготувати проєкт рішення про перейменування харківської школи №11 на честь Дані Дідіка. Сподіваюсь, що рішення буде підготовлено і прийнято вже на наступній сесії міськради! Це важливо. І для нашої пам‘яті! І для нашого майбутнього!» — написав Черняк. 

У 2018 році на фасаді школи №11, де вчився Даня, встановили меморіальну дошку з його іменем. Проте ідею перейменувати школу так і не втілили. Підготувати проєкт свого часу доручали підлеглим і Геннадій Кернес, і Ігор Терехов

Фото: Ольга Ісакова/Facebook

Батько загиблого хлопця Андрій Дідік у коментарі «МедіаПорту» висловив вдячність усім, хто переконував міську владу, водночас рекомендує дочекатися рішення. 

«Я знаю, що це відбувається не само собою, це все завдяки людям, які не один рік цим займаються, намагаються підтримувати пам'ять про Даню. Я дуже вдячний за те, що вони не забувають про це навіть у такі важкі часи. Але давайте дочекаємося вже проєкту рішення і самого рішення. Я знаю, що усі тримають кулаки, але чекають, коли нарешті це станеться. Можуть бути будь-які нюанси. Я дуже вдячний усім, хто цим займався. Для мене це дуже-дуже важливо», — прокоментував Андрій Дідік. 


22 лютого 2015 року, в річницю перемоги Євромайдану, 15-річний Данило Дідік брав участь в акції на підтримку єдності України. Під час ходи вибухнула закладена на узбіччі протипіхотна міна. Школяр отримав важкі поранення і наступного дня помер в лікарні. Внаслідок вибуху також загинули учасники ходи Микола Мельничук, Ігор Толмачов і правоохоронець Вадим Рибальченко. Обвинувачення у теракті оголосили Володимиру Дворнікову, Віктору Тетюцькому і Сергію Башликову. Як з'ясувало слідство, вони скоїли теракт на замовлення РФ. У 2019 році їх визнали винними у теракті, засудили до довічного ув'язнення, але звільнили з-під варти для обміну утримуваними особами з державою-агресором РФ. Родичі загиблих харків'ян виступали проти звільнення засуджених. 


У Харкові та поза його межами Дані Дідіку присвячували футбольний турнір, картини, пісні, аукціони. У 2020 році українська реперка Alyona Alyona присвятила йому пісню «Коли ховають молодих».