Web Analytics

Харків позбувся боргу за Центральний парк — Терехов

Викуплено кредит, взятий у «Промінвестбанку» на реконструкцію Центрального парку (до перейменування — Центральний парк культури та відпочинку ім. Горького).

Про це повідомив Харківський міський голова Ігор Терехов.

«Ми виконали усі свої боргові зобов'язання. Ми мали дуже важкий кредит. Його взяли під будівництво Центрального парку. Заставою цього кредиту були Харківський метрополітен, будівля муніципалітету, будівля Палацу спорту та інші споруди», — цитує Терехова пресслужба міськради.

За словами мера, ці кредитні зобов'язання вдалося придбати з дисконтом у 78%, і «такої комбінації ще не було ніколи».

Терехов додав, що місту вдалося заощадити 300 млн грн бюджетних коштів.

Фото: Telegram/Центральний парк Харкова 

У громадській організації «Харківський антикорупційний центр» нагадують, що кредитні зобов’язання міста щодо Центрального парку складали 372,97 млн грн.

«Міська рада заплатила за погашення зобов’язань приблизно таку суму, за яку лот придбали приватники», — зазначають в організації.

Актив належав «Промінвестбанку», який ліквідується Фондом гарантування вкладів. Йдеться про більш як 30 атракціонів і понад 60 тис. кв. м нерухомості у Харкові.

На продаж виставляли право вимоги за кредитом. Торги проводили тричі: вони відбулися, лише коли почали йти на пониження вартості. Харківська міськрада, за інформацією «ХАЦ», на аукціон не приходила.

«Переможцем торгів стала компанія з управління активами «Спільна Інвест», що діє в інтересах Пайового закритого недиверсифікованого венчурного інвестиційного фонду «ХАЙЕК». Засновником КУА «Спільна Інвест» є Андрій Добросотськов. Ця фірма заплатила за право вимоги за кредитом 82 млн грн, тобто в рази менше, ніж була номінальна вартість кредиту. Після чого Терехов повідомив, що місто погасило борги», — йдеться у повідомленні організації.

У «ХАЦ» чекають на оприлюднення документів, які підтверджують, що саме місто перекупило борг.


Влітку 2011 року, під час підготовки до Євро-2012, «Промінвестбанк» дав комунальному підприємству «ЦКПіВ ім. Горького» кредит у 20 млн євро. Оновлений парк відкрили 23 серпня 2012 року.

Терміни кредитної угоди неодноразово продовжували. У травні 2023 року Фонд гарантування вкладів фізичних осіб виставив права вимоги за кредитом на аукціон. 

У червні на сесії Харківської міськради КП «ЦКПіВ ім. Горького» перейменували на «Центральний парк культури та відпочинку».