Web Analytics

До системи E-ticket підключили півсотні валідаторів у харківському метро

У підземці тривають роботи з впровадження системи «Електронний квиток».

У підземці тривають роботи з впровадження на пасажирському електротранспорті системи «Електронний квиток».

У метрополітені вже проклали кабелі для системи E-ticket, повідомили у прес-службі Харківської міськради. До системи підключили частину валідаторів — 53, встановили 81 термінал самообслуговування у вестибюлях і 20 — у пішохідних переходах.

«Скористатися електронним квитком вже можна на всіх станціях, де встановлені валідатори», — кажуть у міськраді.

У мерії нагадали, що з грудня 2017 року впроваджують E-ticket наземному електротранспорті. На 451 трамваї та тролейбусі встановили бортові комп'ютери, змонтували 1419 валідаторів для реєстрації проїзду. На зупинках цілодобово працюють 166 терміналів для придбання і поповнення квитків — разових та електронних.

Фото: Павло Пахоменко

Низка категорій харків'ян отримала пільгові електронні квитки. Серед них:

  • школярі (84,7 тис.);
  • дільничні терапевти і педіатри, медсестри, які відвідують пацієнтів вдома, працівники комунальних установ охорони здоров'я, соціальні працівники, співробітники територіальних центрів надання соціальних послуг, міського цента реінтеграції бездомних, центрів соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді (1,3 тис.);
  • посадовці районних військоматів Харкова (76);
  • діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування (738);
  • майстри, начальники ділянок, озеленювачі, двірники, пічники (1210). 

«Розпочато укладання договорів з вищими навчальними закладами I-IV рівней акредитації та професійно-технічними навчальними закладами міста Харкова для подальшої видачі пільгових електронних квитків студентам», — додали у міськраді.

Систему єдиного квитка для електричного транспорту E-ticket презентували в Харкові в листопаді 2017 року. У мерії планували, що E-ticket стане основною формою оплати проїзду у всіх видах електротранспорту, а паперові квитки залишаться тільки для разових поїздок. 1 грудня 2017-го систему запустили в трамваях і тролейбусах.

Передбачалося, що метро підключиться до E-ticket з 1 січня 2018 року, однак терміни неодноразово переносили. У тестовому режимі система запрацювала у квітні 2019-го. У мерії планували, що тестування триватиме до півтора місяців, а після цього метрополітен почне поступово відмовлятися від проїзних карток старого зразку.

У міськраді також розглядають питання щодо впровадження динамічних тарифів на проїзд у міському транспорті, на яких наполягали представники громадських організацій.

Читайте MediaPort у Telegram