Web Analytics

«ХАЦ» пропонує Харківській міськраді примирення у справах щодо тарифів

У громадській організації «Харківський антикорупційний центр» стверджують, що за той час, поки в Харкові діють нові тарифи на проїзд у метро, трамваях і тролейбусах, містяни «переплатили» 170 млн грн.

Сьогодні представники «Харківського антикорупційного центру», який оскаржує підвищення тарифів у суді, передали до канцелярії міської ради проект заяви про примирення сторін.

Як пояснив представник «ХАЦ» Ігор Черняк, позивачі пропонують такий варіант: «Має бути повернена стара ціна, і вона має зберігатися до того часу, як не пройде повністю процедура повернення нових тарифів».

Вони також наполягають на компенсації коштів, які харків’яни витратили за той час, поки діяли підвищені тарифи — наразі це приблизно два місяці. За підрахунками «ХАЦ», ця сума складає 170 млн грн. За словами Черняка, йдеться не про повернення саме грошей, а про відстрочку після введення нових тарифів.

«Ми пропонуємо примирення міській владі на таких умовах: перше — відновлення дії старих тарифів, друге — введення нових тарифів з відстрочкою, з цими двома місяцями, що пройшли, коли харків’яни сплачували за новими цінами», — сказав Черняк.

«ХАЦ» також пропонує ввести систему так званих динамічних тарифів, які передбачають розрахунок вартості поїздок у залежності від поповнення безконтактних карток. Крім того, представники організації просять обговорювати зміну тарифів на громадських слуханнях.

Якщо інша сторона у справі — в даному випадку міськрада — не приймає заяву про примирення, суд подовжує розгляд справи, додав Черняк.

Наразі, зазначив представник «ХАЦ», виконком міської ради вже «почав виконувати вимоги закону».  Йдеться про те, що 4 квітня на сайті Харківської міськради у розділі «Оголошення» розмістили два повідомлення про оприлюднення проектів рішення виконавчого комітету «Про встановлення тарифу на послугу з перевезення пасажирів метрополітеном» і «Про встановлення тарифів на послуги з перевезення пасажирів і багажу міським електричним транспортом (трамваєм та тролейбусом)».

В обох йдеться про скасування попередніх рішень про підвищення вартості проїзду (від 6 лютого і 20 лютого) й ухвалення нових рішень про встановлення тарифів. Як і раніше, йдеться про 6 грн для трамваю і тролейбусу, 8 грн — для метро. Протягом місяця міськрада приймає зауваження і пропозиції щодо проектів за адресою: м. Харків – 61003, пл. Конституції, 7, кім. 61 (тел. 731 51 44).

За інформацією телеканалу UA: Харків, директор Департаменту у справах інформації та зв'язків з громадськістю Юрій Сидоренко повідомив, що до приймальні міського голови Геннадія Кернеса заява потрапить завтра чи післязавтра.

Виконком Харківської міськради 6 лютого підвищив вартість проїзду в метро до 8 грн, у трамваях і тролейбусах — до 6 грн. Рішення оскаржує громадська організація «Харківський антикорупційний центр». За її заявами суд призупинив дію рішень виконкому. Однак 20 лютого виконком затвердив їх у новій редакції, а 27 лютого рішення виконкому підтримали на сесії депутати Харківської міської ради. Пасажирів наразі перевозять за підвищеними тарифами.

Прокуратура відкрила кримінальне провадження щодо невиконання судового рішення. Обласне відділення Антимонопольного комітету також провело перевірку щодо нових тарифів на проїзд у метро, за результатами якої заявило про можливі порушення.

Наразі позови щодо підвищення тарифів (один — стосовно метрополітену, інший — щодо трамваїв і тролейбусів) розглядають у Харківському окружному адміністративному суді.

Читайте MediaPort у Telegram