Web Analytics

Зеленський відкликав законопроєкт щодо розгону КСУ

Президент Володимир Зеленський відкликав з Верховної Ради свій законопроєкт №4288 «Про відновлення довіри громадськості до конституційного судочинства».

На сайті Верховної Ради 27 січня в розділі «Стан проходження» зазначили: «Проєкт відкликано».

Чинний статус документа — «Знято з розгляду».

Скріншот: rada.gov.ua

Законопроєкт №4288 «Про відновлення довіри громадськості до конституційного судочинства» Володимир Зеленський подав до парламенту 29 жовтня, позначивши його як невідкладний. У документі дві статті. У першій, «Неправосудність рішення, прийнятого у власних інтересах», пропонуєтья вважати юридично нікчемним рішення КСУ щодо декларування для посадовців, ухваленого 27 жовтня. У другій, «Відновлення конституційного судочинства в інтересах громадян України», — припинити повноваження Конституційного Суду та розпочати відбір нового складу.

У пояснювальній записці вказано, що рішення щодо декларування не мало належного обґрунтування, а КСУ вдався до його ухвалення «шляхом маніпуляцій».

«Існує необхідність забезпечити збереження європейського та євроатлантичного вибору українського суспільства, дотримання принципу верховенства права конституційними органами, усунути загрозу для національної безпеки України та забезпечити дотримання принципу верховенства права, встановленого Конституцією України», — йдеться в записці.

Президент також зареєстрував законопроєкт №4651 щодо посилення відповідальності за декларування недостовірної інформації та неподання декларації. Він поданий 27 січня і визначений як невідкладний.

Документ має назву «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення, Кримінального кодексу України щодо вдосконалення відповідальності за декларування недостовірної інформації та неподання суб'єктом декларування декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування».

Тексту законопроєкту на 9:00 28 січня ще не було.

Володимир Зеленський. Фото: president.gov.ua

Конституційний Суд України 27 жовтня визнав неконституційними низку положень закону «Про запобігання корупції» 2014 року та ст. 366-1 Кримінального кодексу. Серед іншого, суд скасував кримінальну відповідальність за недостовірне декларування даних посадовцями та суддями (або його відсутність взагалі). Також він позбавив НАЗК частини контролюючих функцій — зокрема, права здіснювати моніторинг доходів і витрат суддів.

Президент Володимир Зеленський закликав народних депутатів проголосувати за дострокове припинення повноважень чинного складу КСУ, проте частина парламентських фракцій висловилася проти цього.

4 грудня Верховна Рада підтримала законопроєкт щодо встановлення відповідальності за декларування недостовірної інформації та неподання декларації посадовцями. А 15 грудня — повернула повноваження НАЗК. 

29 грудня Зеленський підписав указ про відсторонення голови Конституційного Суду України Олександра Тупицького від посади судді КСУ строком на два місяці

Читайте також: «Ситуація істерично роздута»: як суддя КСУ пояснив рішення щодо антикорупційного закону