Web Analytics

Заявки на карантинні виплати для бізнесу прийматимуть з 19 квітня

Підприємці та наймані працівники, змушені припинити роботу через посилення карантину, можуть готувати заявки на отримання грошової допомоги з держбюджету. З наступного тижня їх прийматимуть на порталі або у застосунку «Дія».

Про початок подання заявок повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

«З 19 квітня ФОП та наймані працівники з червоних карантинних зон зможуть надсилати заявки на отримання 8 тисяч гривень допомоги від держави. Механізм подачі заявок залишається простим та зручним — через портал чи застосунок «Дія», — зазначив він.

За словами Шмигаля, наразі планують витратити на цю програму близько 3 млрд грн.

За даними Харківської обладміністрації, цієї зими перші карантинні виплати в Україні отримали майже 480,7 тис. людей на суму понад 3,8 млрд грн. З них на Харківщині — 31,2 людей людей на суму майже 250 млн грн.

Нині, як і взимку, йдеться про суму у 8 тис. грн.

Підприємці також можуть розраховувати на виплати з місцевих бюджетів. Питання щодо коштів на таку допомогу у ХОДА вже обговорили з місцевими органами самоврядування регіону.

«Харківська обласна державна адміністрація занепокоєна ситуацією, що склалась, та, своєю чергою, готова надавати всебічну підтримку суб’єктам підприємницької діяльності у межах чинного законодавства», — запевнив директор Департаменту економіки і міжнародних відносин Петро Лашин.

За консультаціями щодо державної допомоги можна звертатися до Харківського регіонального фонду підтримки підприємництва за телефонами: (057) 757 42 20 та (057) 757 42 32.

Інфографіка: kharkivoda.gov.ua

У Харківській міськраді нагадали, що офіційні наймані працівники фірм або приватних підприємців можуть отримати допомогу за таких умов:

  • основний код КВЕД відноситься до тих, за якими прийняті карантинні заходи;
  • організація нарахувала ЄСВ за четвертий квартал 2020 року;
  • середня заробітна плата найманого працівника не перевищувала 30 тис. грн на місяць за четвертий квартал;
  • найманий працівник не працює за сумісництвом в організації.

Для ФОП також є кілька умов. Серед них:

  • на 31 березня 2021 року основний код КВЕД відноситься до списку тих, щодо яких прийнято карантинні заходи;
  • працює понад 3 місяців;
  • оплатив ЄСВ не менш ніж за шість місяців 2020 року;
  • якщо претендент не є ФОП та найманим працівником одночасно.


Закон про допомогу бізнесу в червоних карантинних зонах набув чинності 9 квітня. Він передбачає виплату 8 тис. грн. підприємцям і найманим працівникам, які змушені припинити роботу через посилення обмежень.

Під час зимового локдауну потерпілі від карантину підприємці могли розраховувати на виплати у 8 тис. грн, відшкодування єдиного соціального внеску та низку податкових пільг.