Закон про мову офіційно оприлюднили

Закон «Про забезпечення функціонування української мови як державної» опублікували в офіційному виданні Верховної Ради «Голос України».

Текст закону оприлюднили 16 травня на сайті «Голосу України» й у друкованій версії видання. Він набуде чинності через два місяці.

Закон визначає статус української мови як єдиної державної та передбачає обов’язковість її використання на всій території України при здійсненні повноважень органами державної влади та органами місцевого самоврядування, а також в інших публічних сферах суспільного життя.

Українська мова як єдина державна «виконує функції мови міжетнічного спілкування, є гарантією захисту прав людини для кожного українського громадянина незалежно від його етнічного походження, а також є фактором єдності і національної безпеки України».

Дія закону не поширюється на сферу приватного спілкування і здійснення релігійних обрядів.

Фото: president.gov.ua

Головними завданнями закону визначили:

  • захист державного статусу української мови;
  • утвердження української мови як мови міжетнічного спілкування в Україні;
  • забезпечення функціонування державної мови як інструмента об’єднання українського суспільства, засобу зміцнення державної єдності та територіальної цілісності України, її незалежної державності і національної безпеки;
  • забезпечення застосування української мови як державної на всій території України у сферах суспільного життя, визначених цим Законом, а також у міжнародному спілкуванні, під час здійснення посадовими та службовими особами представницьких функцій;
  • забезпечення розвитку української мови для зміцнення національної ідентичності, збереження національної культури, традицій, звичаїв, історичної пам’яті та забезпечення її подальшого функціонування як державотворчого чинника української нації;
  • підтримку української мови шляхом сприяння: володінню українською мовою громадянами України; розвитку української жестової мови; застосуванню української мови відповідно до вимог українського правопису та інших стандартів; вживанню замість іншомовних українських слів, словосполучень і термінів у разі, якщо в українській мові існують рівнозначні відповідники, та підвищенню рівня обізнаності громадян про них; запобіганню вульгаризації української мови та змішування її з іншими мовами; поширенню знань про українську мову та її роль у розвитку української та європейської культур; популяризації діалектів і говірок української мови та їх збереженню; вивченню української мови в Україні та за кордоном;
  • поширення української мови у світі та сприяння в задоволенні мовних потреб закордонних українців і громадян України, які проживають або тимчасово перебувають за межами України.

Парламент підтримав «мовний закон» 25 квітня. «За» проголосували 278 народних депутатів. 14 травня закон підписав голова Верховної Ради Андрій Парубій, а наступного дня — президент Петро Порошенко.

Читайте MediaPort у Telegram

Якщо Ви виявили помилку у тексті — виділіть її курсором та натисніть "Ctrl + Enter". Дякуємо Вам за уважність та ввічливість.
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке автору, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Вы также можете отправить свой комментарий.