Закон про допомогу бізнесу в червоних карантинних зонах набув чинності

Підприємці та наймані працівники, змушені припинити роботу через карантинні обмеження в червоних зонах, мають право отримати з держбюджету по 8 тис. грн. Також вони можуть розраховувати на допомогу з місцевих бюджетів.

Закон «Про надання допомоги застрахованим особам на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19» Верховна Рада ухвалила 30 березня.

За тиждень його підписав президент Володимир Зеленський, 8 квітня — опублікувало офіційне видання «Голос України», а  наступного дня він набув чинності.

«Відповідно до Закону, фізичні особи — підприємці та наймані працівники, які були змушені припинити свою діяльність через карантинні обмеження у червоних зонах, отримають з державного бюджету України одноразову матеріальну виплату у розмірі 8 тис. грн», — повідомили у пресслужбі Верховної Ради.

На гроші можуть претендувати застраховані (щодо яких сплачено ЄСВ за повний квартал) наймані працівники та підприємці.

Окрім допомоги з держбюджету, вони можуть одержати ще й виплати з місцевих бюджетів — якщо органи місцевої влади передбачать такі компенсації.

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль назвав ухвалення закону «важливим кроком, що допоможе нашим підприємцям пережити чергову хвилю коронавірусу, а також зберегти робочі місця».

«Цей механізм уже працював взимку, і ми його повертаєм в регіони, що перебувають в червоних зонах», — пояснював Шмигаль під час засідання уряду 7 квітня.

Подати заявку на отримання допомоги з наступного тижня можна буде за допомогою сервісу «Дія».

Подібні компенсації для бізнесу вже запроваджували під час зимового локдауну. Потерпілі від карантину підприємці могли розраховувати на виплати у 8 тис. грн, відшкодування єдиного соціального внеску та низку податкових пільг.

Якщо Ви виявили помилку у тексті — виділіть її курсором та натисніть "Ctrl + Enter". Дякуємо Вам за уважність та ввічливість.
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке автору, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Вы также можете отправить свой комментарий.