Web Analytics

Загроза загострення на Донбасі: мешканців двох районів Харківщини просять евакуюватися

Мешканців Донецької та Луганської областей, а також частини Харківщини, що межує з Донбасом, просять переїхати в більш безпечні місця. Очікується, що російські військові посилюватимуть тиск на Донбас.

До мешканців Донбасу 6 квітня звернулася міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук. Вона попросила уважно стежити за об'явами від місцевої влади, і якщо оголосять евакуацію — дослухатися до цієї поради.

Верещук пояснила, що ситуація на фронті незабаром може загостритися, і треба буде «негайно ухвалювати рішення».

«Треба робити,  тому що потім люди будуть під вогнем, їх будуть розстрілювати. І ми не зможемо їм допомогти. Тому що припинити вогонь буде практично неможливо… Треба евакуюватися. Якщо є така можливість. А зараз ще можливість є», — заявила посадовиця.

Фото: Facebook/Ірина Верещук

Голова Харківської обладміністрації Олег Синєгубов повідомив, що евакуюватися просять мешканців Барвінківського та Лозівського районів, які межують з Донбасом.

«Через населені пункти курсують потяги. Стежте за розкладом, який оголошують органи місцевого самоврядування», — зазначив він.

Щодо Харкова Синєгубов додав, що загроза обстрілів житлових районів залишається, але масову евакуацію міста наразі не планують.

«На сьогодні централізованих евакуаційних заходів саме у Харкові ми не проводимо. Ми щодня інформуємо про ситуацію. У разі змін — ми обов'язково будемо повідомляти!» — запевнив голова ХОВА.

Міський голова Харкова Ігор Терехов додав, що місто «добре озброєне і готове до оборони», тому посадовці не бачать необхідності у централізованій евакуації. Виїжджати з Харкова чи ні — особисте рішення кожного.

«Нас із вами продовжують обстрілювати артилерією з землі та бомбардують з повітря. Ворог веде війну з нашим народом. Я та вся наша команда працюємо на місцях», — наголосив Терехов.


У Генеральному штабі ЗСУ заявили, що російські військові готуються до наступу, щоб повністю захопити Донецьку та Луганську області.

Фото на головній: Міністерство реінтеграції