Web Analytics

З деокупованих територій Харківщини евакуювали майже 30 тис. людей — ОВА

Евакуація в Харківській області триває, жителів прифронтових громад просять не вагатися і не зволікати з виїздом.

За даними Харківської обладміністрації, з вересня 2022 року, коли розпочалася активна евакуація, з деокупованих громад вивезли 29 750 людей, серед яких 709 дітей.

Триває обов’язкова евакуація з низки населених пунктів Курилівської та Кіндрашівської громад Куп’янщини. Вивезли 48 людей, з яких 22 дитини. Самостійно виїхали 22 жителі.

«Усі алгоритми дій щодо централізованої та окремої евакуації відпрацьовані. На випадок зміни безпекової ситуації маємо чіткий план по кожній територіальній громаді. Він коригується щомісяця», — прокоментував на брифінгу директор Департаменту цивільного захисту Іван Сокол.

Евакуйованих привозять до прихистків, де надають юридичну і психологічно-соціальну допомогу, продукти та теплі речі.

Фото: ДСНС

До евакуації залучили понад 40 волонтерських організацій різного профілю — деякі вивозять маломобільних людей, тварин, цілі родини з тваринами тощо.

«Закликаємо усіх людей на прифронтових територіях, у прикордонних населених пунктах не боятися та звертатися по евакуацію. Впродовж 24 годин після отримання заявка оперативно опрацьовується, і евакуаційна місія готова допомагати. Є волонтери, що здійснюють виїзди до населених пунктів, що розташовані за пів кілометра-кілометр від лінії зіткнення», — розповів керівник благодійної організації «Координаційний гуманітарний центр» Євген Коляда.

Охочі евакуюватися можуть звернутися на цілодобову гарячу лінію за телефоном 0 800 33 92 91.


Читайте також: Як харківські волонтери проводять медичну евакуацію з прифронтових районів: фото

Блок новин за темою

Новини за темою