Web Analytics

Як харківські волонтери проводять медичну евакуацію з прифронтових районів: фото

Волонтери гуманітарної місії «Проліска» щодня вивозять з прифронтових районів людей, яким потрібна медична евакуація — тяжкохворих, літніх, породіль. Забирають з Харківщини, Сумщини, Херсонщини, Донеччини та безкоштовно везуть до медзакладів на безпечніші території. Фоторепортаж.

Волонтери «Проліски» від початку повномасштабної війни евакуювали швидкими понад 500 людей: готові відвезти до будь-якої точки УкраїниНадії з селища Білий Колодязь на Харківщині — 73 роки. Дітей не має, кілька років тому поховала чоловікаПід час обстрілів жінка не може дійти до підвалу — підводиться з ліжка за допомоги мотузкиНадії допомагали сусіди — топили хату дровами, годували. Вони ж проводжають її в евакуаціюНайближча лікарня — майже у 20 км. Є амбулаторія, але там можуть надати лише першу допомогу. «Якби я була ходяча, можна було б доїхати. Транспорт знайшла б», — говорить жінка.Дорога складна: шлях засніжений, пасажирів трясе. Надію везуть трасою, якою російські війська наступали на Харків з Вовчанська, окупованого в перші години вторгнення

 Соціальна працівниця «Проліски» Олена Ключко обіцяє, що Надію підтримуватимуть, забезпечать нагляд і гуманітарну допомогу. «Надамо засоби реабілітації, бо зʼясувалося, що в неї немає ні палички, ні ходунків», — каже Олена.

Пану Володимиру 88 років, він не бачить, переніс інсульт. Евакуюється з Харкова вже вдруге. Перший місяць вторгнення його родина провела в бомбосховищі у Харкові — чоловік тоді ще ходив, згодом перебралися до Полтави. Виїздили самотужки, винаймали авто. Тепер евакуюється з волонтерами та медикамиВолодимир — з Київського району Харкова, який зазнав ракетного удару 23 січня. Сусідні будинки пошкоджені, ринок знищено. Родина відправляє Володимира у безпечніше місцеЕвакуацію супроводжує працівниця гуманітарної місії Оксана Ільїнська. Вона теж серед постраждалих від ракетної атаки, її будинок пошкодженийЗ прикордонного села на Сумщині бригада евакуює 62-річного Сергія, фермера. Чоловік переніс інсульт та інфаркт одночасно, його паралізувало, відняло мовуСин, невістка й онук чоловіка — у війську. Дружина Олена каже, що хвилювання за них позначилося на здоров’ї. Село — у 25 км від кордону з росією, «буває дуже гучно»

Евакуювати хворого в такому стані можна лише у супроводі лікарів. Поруч із Сергієм всю дорогу до Києва — лікар і донька

Швидку з приватної клініки оплатила гуманітарна місія

Гуманітарна місія «Проліска» — партнер Агентства ООН у справах біженців (UNHCR) в Україні. Волонтерські представництва є у різних областях України: контакти

Читайте також: Харків відвідав Верховний комісар ООН у справах біженців

Блок новин за темою

Новини за темою