Web Analytics

Як виглядає харківська філармонія після реконструкції: фото

14 лютого після реконструкції відкрили комплекс Харківської обласної філармонії, що включає велику залу, камерну залу і нове фойє.

Три зали — загалом з органною, яку відкрили у 2016 році — можуть вмістити півтори тисячі глядачів.

Фото Павла Пахоменка

Велика зала, збудована наприкінці ХІХ століття як аналог зали палацу Тюїльрі в Парижі, розрахована на 777 відвідувачів. 

Сцена великої зали має трирівневу оркестрову яму. 

На відкриття приїхав президент України Петро Порошенко

«Коли говорять гармати, музи мовчать». Нас учили цьому. Але я як Президент займаю абсолютно іншу позицію. Саме музи допомагають нам боронити державу, — сказав Петро Порошенко. — Саме з цим храмом мистецтв ми точно будемо сильнішими».

Він нагадав, що будівництво тривало довго. Загалом філармонію реконструювали близько 13 років. 

«Загальне будівництво цієї філармонії коштувало майже півмільярда гривень. Але я несу відповідальність: кожна копійка з витрачених коштів була потрібна Україні. Знаєте, що мене в цьому переконує? У 2016 році ми з вами тут зустрічалися на відкритті органного залу. І тоді мене запитували: «Пане президент, як ви можете замість того, щоб фінансувати армію, фінансувати органний зал?» Моя відповідь була: «Це не менш важливо, бо це будує український дух, це будує віру в перемогу, в те, що все буде добре». Який результат? За час, що пройшов з 2016 року, відбулося 500 органних концертів. Харківський органний зал характеризують як, напевно, найкращий зал у світі», — сказав президент.

Директор і головний диригент філармонії Юрій Янко подякував усім, хто брав участь у реконструкції. Він нагадав, що на сцені закладу, який побудували ще у 1829 році, виступали всесвітньо відомі артисти.

«Тут були видатні люди. Це не просто зала — це історія нашого міста, нашої держави. Тут співав Шаляпін, бував Чайковский, диригував Хачатурян, танцювали Плісецька і Лиєпа, тут відбувалось багато прем’єр українських опер. Тут також співали Гмиря, Титта Руффо, Батістіні», — перелічив директор філармонії.

На відкритті оркестр філармонії під керівництвом Юрія Янко виконав увертюру до опери Миколи Лисенка «Тарас Бульба», світова прем’єра якої відбулась саме в цій залі.

Сьогодні ввечері у філармонії відбудеться концерт до Дня закоханих. Початок о 18.30.

Читайте такожКлюч к органу

Читайте MediaPort у Telegram