Web Analytics

Як вибрати шкільну дошку?

Шкільна дошка — предмет першочергової важливості для будь-якого класного приміщення або предметного кабінету. 

Стенди, пристрої для дослідів, демонстраційні моделі, роздаткові матеріали, обладнання для кабінетів фізики, хімії, біології, історії, математики та інших досліджуваних в школі предметів, можна купувати пізніше, поступово збільшуючи арсенал навчальних і наочних посібників, а ось без шкільної дошки не обійтися з першого ж навчального дня. Яку дошку купувати для того чи іншого класу або кабінету? На що слід звертати увагу при виборі?

Види шкільних дошок, їх плюси та мінуси

Магазини та компанії, що виробляють шкільне приладдя та обладнання, пропонують на вибір 3 види сучасних шкільних дошок:

  • крейдяні;
  • маркерні;
  • комбіновані.

І у кожної є свої безперечні плюси. Давайте їх розглянемо.

Крейдяна шкільна дошка

У крейдяної дошки темно-зелений колір, сприятливий для зору, на відміну від білої маркерної. Зносостійкість дуже висока. Петлі витримують навантаження кількох стулок. Крейда по робочій поверхні не ковзає, не вимагає великого натиску, її легко стерти, до того ж дошка намагнічена — на ній легко кріпиться й тримається наочність: таблиці, малюнки, плакати та інші дидактичні матеріали.

Маркерна шкільна дошка

Найбільший плюс в тому, що маркерна дошка більш екологічна, вона не накопичує в собі крейдяний пил. На білому тлі яскраві кольори маркерів добре розрізняються і легко читаються. Намагнічена поверхня дозволяє без проблем прикріплювати наочний та дидактичний матеріал. Ця ж сама біла поверхня може служити екраном при демонстрації в кабінеті навчальних фільмів за допомогою проектора.

Вважається, що магнітна маркерна шкільна дошка практична і зручна для використання не тільки в шкільних кабінетах, а й у аудиторіях ВНЗ, офісах, дитячих садках. Вона не доставляє такі незручності, як забруднені крейдою руки та одяг. Не потрібно витрачати час на зволоження ганчірки, щоб стерти написане. З металевої основи цієї дошки написи маркером легко стираються сухою губкою.

Ілюстративне фото

Комбіновані шкільні дошки складаються із секцій з крейдяними та маркерними поверхнями.

На що звертати увагу при виборі сучасної шкільної дошки

Головними критеріями є:

  • покриття дошки;
  • наявність магнітної поверхні;
  • зручний піддон із захисною функцією для крейди, магнітів, губки;
  • розмір дошки з її секціями, відповідний навчально-демонстраційним потребам кабінету і розмірами стіни, на яку вона кріпиться.

Ще потрібно пам'ятати, що глянсова поверхня відбиває сонячні промені, тому варто вибирати дошку з матовим покриттям або з антивідблиском. За можливості слід віддавати перевагу дошкам з додатковими секціями. За потреби їх можна відкривати та закривати. Важливо, щоб матеріал, з якого виготовлено виріб, мав необхідний санітарно-гігієнічний висновок МОЗ України та сертифікат якості.

Де купити шкільні дошки, що відповідають перерахованим критеріям

Компанія «ЛАБОРА», що виготовляє сучасне шкільне обладнання, пропонує широкий вибір устаткування для навчальних закладів. В інтернет-магазині https://labora.com.ua можна замовити та купити шкільні дошки, меблі, інше обладнання для початкових класів і предметних кабінетів. Весь товар відповідає санітарно-гігієнічним вимогам МОЗ України та входить у перелік наказу №704 Міністерства освіти і науки України.

Діє система знижок. Куплений товар доставляється в усі населені пункти України.

Опубліковано на правах реклами.