Web Analytics

Виманював гроші, обіцяючи евакуацію: харків’янина звинувачують у шахрайстві

Правоохоронці скерували до суду справу жителя Харкова, який, за даними слідства, ошукував охочих евакуюватися з деокупованих територій або зони боїв.

Обвинувачений — 34-річний харків’янин, повідомили в Харківській обласній прокуратурі.

За даними слідства, він вирішив використати у власних цілях профіль своєї знайомої у Facebook, пароль від якого одного разу побачив і запам’ятав.

«Зайшовши на сторінку, він розмістив від її імені оголошення щодо перевезення людей з деокупованих територій та територій, де ведуться активні бойові дії. Пропонував довезти до країн Євросоюзу або до більш безпечних регіонів нашої держави», — йдеться в повідомленні.

Правоохоронцям відомо про 19 потерпілих, серед яких жителі Херсонської, Дніпропетровської, Чернігівської областей.

«Ділок встиг заробити близько 80 тис. грн. Люди, сподіваючись врятувати своє життя, направляли йому гроші на картку, після чого харків‘янин блокував їх», — зазначають у прокуратурі.

Фото: Харківська обласна прокуратура

Чоловік під вартою. Його звинувачують у шахрайстві — за ч. 3 ст. 190 Кримінального кодексу України, що передбачає до восьми років за ґратами.

Справу розглядатимуть у Київському районному суді Харкова.


У Лозовій судитимуть 31-річного чоловіка, також звинуваченого у шахрайстві. За інформацією прокуратури, він ошукував військових, які хотіли придбати авто.

Блок новин за темою