Web Analytics

Власники згорілих у Дворічанському районі домівок вийшли з пікетом до ХОДА

Будівлю Харківської обладміністрації 1 грудня пікетували мешканці села Гороб'ївка Дворічанського району, домівки яких згоріли під час лісової пожежі у вересні. Вони вимагають компенсацію за втрачене майно.

Біля ХОДА зібралися п’ятеро мешканців Гороб’ївки. Вони принесли плакати з написами: «Погорільці в зиму без житла», «Пожар відібрав батька будинок, лишили без компенсації», «Держава обіцяла житло», «Благаємо, нам житло потрібно».

Пікетувальники кажуть, що досі не отримали обіцяні Кабінетом міністрів 300 тис. грн — компенсацію за втрачене житло. Визнають, що мають проблеми з документами.

«У нас є документи на  е не переоформлені на чоловіка, з батька на сина. І нам не виплатили ці 300 тисяч тому, що немає документів», — цитує мешканку села Тетяну Гряник «Суспільне».

Гояник додала, що Дворічанський район виділив 80 тис. грн, але цієї суми недостатньо. Наразі родина винаймає квартиру.

Подружжя пенсіонерів Кононихіних прописане в будинку, але права власності вони не мали.

«Хата купувалася ще 11 років тому, донька купувала, і у нас прострочена довіреність... Прописка є, пенсію отримуємо, не поспішали з оформленням, хто знав, що ми згоримо? Нам теж дали 80 тисяч, а що ми купимо за них?» — кажуть Кононихіни.

Фото: suspilne.media

Перша заступниця голови ХОДА Тетяна Єгорова-Луценко, яка зустрілася з пікетувальниками, розповіла, що компенсації у 300 тис. грн отримали мешканці Гороб’ївки, які мають документи на житло — 11 родин. Ще 14 документів не мають.

«Що стосується матеріальної допомоги від адміністрації, обласної ради: всі отримали по 20 тисяч гривень кожен, офіційно, на картки, і місцева Дворічанська районна рада виділила 1 млн грн також для всіх постраждалих, які отримали матеріальні та моральні збитки», — зазначила посадовиця.

За словами Єгорової-Луценко, головною проблемою є те, що у низки родин немає «жодного документу».

«Ми розраховували, що, можливо, у сільській раді є домова книга, де зазначалося, хто власник, яка ділянка виділялася під будівництво. На превеликий жаль, цього також немає. Тому на сьогодні це є основним нашим проблемним питанням», — каже заступниця голови ХОДА.

Наразі у Харківській ОДА гадають, як вирішити це питання. На переконання Тетяни Єгорової-Луценко, в цьому питанні розбереться новопризначена очільниця обласної адміністрації Айна Тимчук.

Єгорова-Луценко також зазначила, що попередній керівник ОДА Олексій Кучер пропонував обласній раді виділити з бюджету 2-3 млн грн на матеріальну допомогу, «щоб люди приблизно отримали таку ж суму, як і ті, хто мав правоустановчі документи». Перша сесія обласної ради нового скликання призначена на 11 грудня, і обласна адміністрація ініціюватиме розгляд цього питання.

Фото: kharkivoda.gov.ua

Ліс поблизу села Гороб'ївка Дворічанського району загорівся 2 вересня. Аби погасити пожежу, рятувальникам знадобилося п'ять днів.

Вогонь пошкодив 22 житлові будинки, 33 людини залишились без житла. Пожежу на Харківщині визнали надзвичайною ситуацією.

28 жовтня Кабінет міністрів ухвалив рішення про виділення власникам зруйнованих вогнем будинків коштів з державного бюджету. Загалом передбачалося 3,3 млн грн — по 300 тис. грн на 11 родин.