Web Analytics

Верховна Рада визнала дії російської армії в Україні геноцидом

Верховна Рада офіційно визнала дії російської армії в Україні геноцидом українського народу. Тепер з подібним проханням парламентарі звертатимуться до міжнародних організацій — ООН, ПАРЄ, НАТО тощо.

Під час  засідання 14 квітня Верховна Рада ухвалила постанову №7276, якою затвердила заяву про визнання дій російської армії в Україні геноцидом українського народу.

«За» проголосували 363 депутати. Жоден не був проти або утримався, 33 не голосували.

«Вчинені Збройними силами Російської Федерації дії є не просто злочином агресії, а переслідують мету системного та послідовного знищення українського народу, його самобутності та позбавлення його права на самовизначення та самостійний розвиток. Це потребує невідкладного визнання дій, вчинених ЗС РФ під час останньої фази збройної агресії РФ проти України, яка розпочалася 24 лютого 2022 року, геноцидом українського народу», — йдеться в пояснювальній записці до постанови.

Верховна Рада також звернеться до ООН, ПАРЄ, Європарламенту, Парламентської асамблеї ОБСЄ та НАТО, урядів і парламентів іноземних держав з проханням також визнати дії російських окупантів геноцидом.

Парламент ухвалив Заяву про вчинення російською федерацією ГЕНОЦИДУ в Україні In English in first comment

Опубликовано Верховна Рада України Четверг, 14 апреля 2022 г.

У постанові згадуються злочини російських військових в українських містах: Маріуполі, Бучі, Харкові тощо. Зазначається, що вони свідчать про цілеспрямоване прагнення знищити українців.

Автори заяви наголошують, що до геноциду прирівнюються такі дії війська РФ:

  • масові жорстокі вчинки на окупованих територіях;
  • випадки умисного вбивства мирних громадян:
  • примусове перевезення українських дітей до Росії;
  • створення умов життя, які спричиняють значні страждання;
  • випадки завдання фізичної та морально шкоди.

Ухвалення постанови прокоментував голова Верховної Ради Руслан Стефанчук.

«Щоденні масові вбивства, викрадення, позбавлення свободи людей, їх катування, ґвалтування жінок і дітей, глумління над тілами вбитих, розстріли, блокада населених пунктів, знищення цивільної інфраструктури, використання голоду як методу війни… Що це, як не геноцид?» — заявив він.

Тепер парламент звернеться до міжнародної спільноти з проханням визнати вчинення Росією геноциду українського народу, а також злочинів проти людяності та воєнних злочинів в Україні.

«Невизнання цього факту, приховування геноциду за «м'якшими» термінами є ніщо іншим, як неповага до пам'яті тисячі невинно вбитих українців, зокрема — маленьких дітей. Я вірю, що весь світ з нами і за нас. Сподіваюсь, що всі цивілізовані країни світу поділяють позицію парламенту», — додав Стефанчук.

Парламент України офіційно визнав геноцид українців, підтримавши постанову №. Щоденні масові вбивства,...

Опубликовано Ruslan Stefanchuk Четверг, 14 апреля 2022 г.


Наприкінці березня — початку квітня від російських окупантів звільнили міста та селища Київської області, захоплені ще на початку вторгнення. Вже відомо про сотні мирних мешканців, які загинули там, а також про численні випадки грабежів, зґвалтувань і катувань. Президент Володимир Зеленський назвав дії російського війська геноцидом. Дії російських військових також засудили іноземні партнери України. 

8 квітня війська РФ обстріляли ракетами залізничний вокзал у Краматорську Донецької області, де місцеві мешканці чекали на евакуацію. Загинули понад 50 людей, серед яких діти.

Фото на головній: Верховна Рада