В МОЗ назвали, яка кількість COVID-хворих на добу може призвести до локдауну

Критичним показником для української медичної системи може стати понад 30 тисяч хворих на COVID-19 за добу. 

Про це в ефірі телеканалу «Інтер» 20 листопада сказав глава МОЗ України Максим Степанов.  

«Для нас головне — це кількість людей, які потрапляють в лікарні, госпіталізуються. Якщо виходити з сьогоднішнього відсотка тяжких хворих, які потрапляють саме в лікарню, то, я думаю, що вже більше 30 тисяч хворих на добу в певному періоді, тоді це може викликати серйозні проблеми щодо навантаження на медичну систему. Але, хочу наголосити: перш за все, ми дивимось на людей, які перебувають в лікарні», — сказав Степанов.

19 жовтня президент України Володимир Зеленський говорив, що ситуація стане критичної для медичної системи, коли в Україні буде від 9,5 тисяч заражень щодня. 

«Якщо матимемо більше 9,5 тисяч інфікованих щодоби, ми будемо змушені запроваджувати жорсткий карантин. Але тоді зупиниться економіка нашої країни й буде дуже складно всім», — попереджав Зеленський.

20 жовтня на засіданні Верховної Ради України глава МОЗ Максим Степанов заявив, що критичним показником для медичної системи стане 15 тисяч хворих щодоби — до такого показника останніми днями наближається всеукраїнська статистика.

Нині, за словами Степанова, ситуація змінилася, оскільки збільшена кількість ліжок. 

«З того часу, як мінімум, ми знайшли можливість збільшити кількість ліжок під лікування хворих на COVID-19. Тоді була максимальна кількість — 51 тисяча ліжок. Зараз ми переглянули, і ми можемо дійти до 75-80 тисяч ліжок разом по всій країні», — сказав він. 

«Якщо буде загроза повного локдауну медичної системи, ми будемо наполягати на тому, що треба вводити більш жорсткі заходи», — сказав Степанов.

Уряд розглядає посилення обмежень в разі, якщо карантин вихідного дня не дасть результату, повідомив 21 листопада прем'єр-міністр України Денис Шмигаль. 

«Після цього ми можемо оцінити його результат. Ми вбачаємо цей результат у виході на плато за кількістю захворілих. Стосовно введення більш жорсткого карантину. Цей план дійсно розробляється, АЛЕ — це план Б, якщо не спрацює карантин «вихідного дня». Ми почали публічне обговорення цього плану Б, аби вся країна розуміла його. Ми хочемо, щоб наші кроки були зрозумілими та передбачуваними для людей та бізнесу», — написав Шмигаль у Facebook.

Замість традиційних економічних підсумків тижня сьогодні розкажу про плани Уряду щодо карантину. По-перше, карантин...

Опубліковано Денис Шмигаль Субота, 21 листопада 2020 р.

За його словами, цього тижня урядовці двічі спілкувалися з міськими головами, зустрічалися з представниками церков, бізнесу, йдуть щоденні консультації з епідеміологами та інфекціоністами, аналізується ситуація у кожному регіоні. 

«Все це ми робимо зараз, щоб напрацювати спільний, виважений та підтриманий усіма план. Хочу ще раз наголосити: жодної дати щодо введення більш жорсткого карантину зараз немає», — підсумував прем'єр. 

Карантин вихідного дня, запроваджений 14 листопада в Україні, встановлений на строк до 30 листопада. 

Якщо Ви виявили помилку у тексті — виділіть її курсором та натисніть "Ctrl + Enter". Дякуємо Вам за уважність та ввічливість.
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке автору, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Вы также можете отправить свой комментарий.