Web Analytics

Україна отримала першу партію COVID-вакцини Pfizer

До Києва 16 квітня привезли першу партію протикоронавірусної вакцини Pfizer/BioNTech за глобальною програмою COVAX.

Про прибуття препарату повідомили у Міністерстві охорони здоров’я.

«Це перша поставка в межах ініціативи COVAX в Україну. 117 000 доз вакцини Pfizer/BioNTech Україна отримує безоплатно», — кажуть у МОЗ.

Вакцини різних виробників за програмою COVAX Україна отримуватиме й надалі. Очікується, що до кінця 2021 року це дозволить щепити до 20% мешканців країни.  

«Україна поставила перед собою чітку задачу — охопити щепленням від COVID-19 більшість дорослого населення України вже цього календарного року. Це важка задача, проте вона точно може бути виконана. Цей процес стане справжнім логістичним і управлінським викликом, оскільки для вакцинації будуть задіяні різні виробники і типи вакцин, кожна з яких має свої умови для застосування, транспортування і зберігання», — прокоментував міністр охорони здоров’я Максим Степанов.

За словами очільника Бюро ВООЗ в Україні Ярно Хабіхта, вакцинація від COVID-19 — додатковий інструмент для стримування пандемії, і наразі вона є пріоритетом в Україні та світі.

«Забезпечення справедливого доступу до вакцини від COVID-19, особливо для захисту найбільш уразливих груп населення, дасть змогу пом'якшити наслідки пандемії для здоров'я населення та економіки», — зазначив Хабіхт.

Україна отримала перші вакцини від COVID-19 в рамках механізму COVAX Сьогодні в Україну доставили перші вакцини проти...

Опубликовано Міністерство охорони здоров'я України Пятница, 16 апреля 2021 г.

Як розповів головний санітарний лікар України Віктор Ляшко, вакцина виробництва Pfizer-BioNTech має торговельну назву Comirnaty.

«Щеплення вакциною Comirnaty розпочнеться вже 18 квітня із Київської області. З 19 квітня — по всій Україні. Нею в першу чергу щепитимуть персонал і мешканців будинків для літніх людей. Потім — працівників Державної служби з надзвичайних ситуацій та прикордонників», — каже Ляшко.

Кожна область і Київ отримають по 1170 доз. Разом з препаратом передаватимуть розчин для його розведення, шприци та коробки для утилізації медичних відходів.

Перевозити перші 117 тис. доз Pfizer буде приватна логістична компанія «Фармасофт», обрана за тендером. Вона щотижня (за необхідності частіше) доставлятиме партії препарату з центрального складу в Києві, де вони зберігатимуться за температури від -60 до -80 градусів, до регіональних складів — у кількості та за графіком, визначеним МОЗ.

Далі, розповів Ляшко, передбачена така схема:

  • На обласних складах заморожені вакцини зберігатимуться в термоконтейнерах із сухим льодом, які забезпечують температуру -60 градусів.
  • З регіональних складів партії попередньо розмороженої вакцини забиратимуть працівники мобільних бригад, складатимуть її у термосумки чи термоконтейнери з температурним режимом від +2 до +8 та їхатимуть до місць проведення щеплення.
  • Представник регіонального складу та представник мобільної бригади мають зафіксувати час і дату розмороження.  Використати препарат необхідно у 120 годин від цього моменту.
  • У термоконтейнері, що забезпечує температуру нижче за -60, вакцина може зберігатися до 30 днів з моменту доставлення (якщо регулярно додавати сухий лід).
  • Нерозведена розморожена вакцина може зберігатися до пів року за температури від -60 до -80, п’ять діб за температури від +2 до +8, до двох годин — за температури до +25.
  • Термін зберігання вакцини після розведення від +2 до +25 градусів — до шести годин.

Сьогодні в Україну прилетіло 117 тис. доз вакцини від COVID-19 виробництва Pfizer-BioNTech. Нагадую, що торговельна...

Опубликовано Виктором Ляшко Пятница, 16 апреля 2021 г.

За статистикою МОЗ, на 16 квітня в Україні щепили від COVID 432 817 людей, з них минулої доби — 13 520.

Загалом під час перших двох етапів хочуть вакцинувати 3 млн українців.


Вакцина Pfizer/BioNTech — вже третя, яку використовуватимуть в Україні. Наприкінці лютого розпочали щеплення препаратом CoviShield  — виготовленим в Індії аналогом вакцини Oxford/AstraZeneca, яку розробили Оксфордський університет і британсько-шведська компанія AstraZeneca. Пізніше привезли вакцину CoronaVac від китайської компанії Sinovac Biotech Ltd.