Web Analytics

Указ Зеленського щодо застосування санкцій до телеканалів оскаржили у Верховному Суді

До Верховного Суду надійшли позови з оскарженням указу президента Володимира Зеленського про введення в дію рішення Ради нацбезпеки і оборони щодо санкцій проти нардепа Тараса Козака та телеканалів «112 Україна», Newsone і ZIK.

Про оскарження указу глави держави повідомили у пресслужбі Верховного Суду.

«4 лютого 2021 року до Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду надійшло два позови громадян, які оспорюють Указ Президента України від 2 лютого 2021 року № 43/2021 «Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 2 лютого 2021 року «Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)». Згідно з додатком 2 до рішення РНБОУ застосовано персональні санкції щодо низки телеканалів», — кажуть у суді.

Позовам надали реєстраційні номери справ — №9901/22/21 і №9901/23/21.

До Верховного Суду оскаржено Указ Президента України щодо застосування санкцій до телеканалів Сьогодні, 4 лютого 2021...

Опубликовано Верховний Суд Четверг, 4 февраля 2021 г.

На сайті Верховного суду у справі №9901/22/21 відповідачем вказаний президент України Володимир Зеленський, третьою особою — Рада національної безпеки та оборони. Позивач — Попков Павло Олександрович, третя особа — ТОВ «Телерадіокомпанія «112-ТВ», ТОВ «Новини 24 години» і ТОВ «Нові комунікації».

У справі 9901/23/21 відповідачем також вказаний президент, позивачем — Дядюк Олександр Володимирович.

Заявники просять суд визнати протиправним і скасувати указ Зеленського щодо санкцій.

Верховний Суд України. Фото: kyivcity.gov.ua

Президент Володимир Зеленський 2 лютого підписав указ щодо запровадження санкцій проти Тараса Козака, соратника нардепа від «ОПЗЖ» Віктора Медведчука, та низки пов'язаних з ним компаній. Під блокування потрапили телеканали NewsOne, «112 Україна» та ZIK. Глава держави заявив, що вони займался відвертою та маніпулятивною пропагандою.

Представники телеканалів назвали це «політичною розправою». 

Фото на головній: «Фундація DEJURE»