Web Analytics

У Харкові відсторонили від посади керівника поліклініки після викриття сумнівної закупівлі

«Харківський антикорупційний центр» відшукав у системі державних закупівель Prozorro закупівлю одягу й взуття міською поліклінікою за високими цінами. 

29 червня Харківська міська поліклініка №24 уклала договір на придбання чотирьох футболок на 21 000 гривень з ФОП Клименко Артем Вікторович, повідомляє «Харківський антикорупційний центр».

«Три футболки Polo розміру XXL та одна футболка розміру XL, кожна по 5184 грн. Загальна сума договору, здавалось би, невелика, але вартість кожної закупленої речі для міської поліклініки вражає. Ціна чоловічої футболки Polo в Інтернеті коливається від 400 до 2000 грн. Але поліклініка в декілька разів перевищила вартість дорогих футболок. У травні поліклініка у того ж ФОПа придбала дві футболки Polo XXL взагалі по 6276 грн. Так що червнева закупівля одягу пройшла з економією. А ось футболка Polo S і у травні була відносно «дешевою», усього якихось 5184 бюджетні гривні», — проаналізували антикорупціонери. 

За інформацією організації, поліклініка укладає з цим ФОП більшість «дивних закупівель» і за всю історію відносин сплатила йому понад 10 млн грн за 578 контрактами.

У пресслужбі Харківської міськради ввечері 19 липня повідомили, що головного лікаря медзакладу відсторонили, призначене службове розслідування. 

Що передувало 

17 липня керівник парламентської фракції партії «Слуга народу» Давид Арахамія звернувся до міських голів, чиновників місцевого самоврядування та усіх відповідальних за процедури закупівель, «незалежно від політичного забарвлення».

«У суспільстві назріває дуже серйозне невдоволення вашими діями. Пов'язано це з пріоритетами, які ви обираєте під час здійснення закупівель. Усі ці історії про барабани, стадіони, люксові овочерізки, перекладання бруківки, там, де вона не в такому жахливому стані, значною мірою дестабілізують суспільство, яке живе непростим життям, примудряючись не просто виживати, але ще й волонтерити, донатити на армію та зберігати оптимістичний погляд на майбутнє... Вважайте це останнім попередженням. Якщо ви не зупинитесь, не припините витрачати гроші на предмети не першої необхідності, на те, що аж ніяк не наближає нас до перемоги, то парламент внесе законодавчі обмеження на період воєнного стану», — йдеться у його дописі. 

18 липня Харківський міський голова Ігор Терехов повідомив, що доручив провести фінансовий аудит усіх закупівель комунальних підприємств та департаментів: «Після проведеної перевірки усі необовʼязкові тендери будуть скасовані, а гроші, виділені на них, перенаправлені на відбудову зруйнованого росією житла, інфраструктури або військові потреби».

Читайте також: Як змінилися закупівлі Харкова під час великої війни 

19 липня Харківська ОВА скасувала тендер на інформаційні послуги на 2 млн грн.