Web Analytics

У громадах Харківщини продовжують роботу мобільні медичні бригади

Мобільні медичні команди працюють у Борівській, Старосалтівській та Мереф'янській громадах Харківської області. 

Про це повідомили у громадській організації «Академія Сімейної Медицини України», команда якої працює на Харківщині. 

«На Харківщині, у селі Яковлівка, наші медичні працівники бувають кілька разів на місяць. Щойно староста села повідомляє мешканців населеного пункта, як відразу вишикується черга», — повідомили в організації.

Фото: АСМУ

Село Яковлівка постраждало внаслідок авіаудару у березні 2022 року, загинули четверо людей, десятки будинків були зруйновані або пошкоджені.  

«У перші дні війни мої діти та онуки евакуювалися, — розповіла Валентина Верстова, яка прийшла на прийом до медиків. — А ми з чоловіком вирішили, що вдома найкраще, тож у розбитій, холодній хаті залишились навесні. Було ще зимно, чоловік не захотів чекати на тепло і вирішив полагодити дах самостійно. Дещо підлатав, але трапилось горе, нещасний випадок. Тільки уявіть: він вижив після страшенного бомбардування, але розбився вдома на даху».

Після пережитого жінка почувається зле, загострилися хронічні хвороби, тому під час приїзду бригад щоразу звертається за допомогою.

Проєкт «Мобільні медичні команди» нині діє у п'яти областях України: Сумській, Чернігівській, Черкаській, Запорізькій та Харківській. Бригади працюють за сприяння бюро ВООЗ. Лікарі консультують та обстежують хворих у селах, безкоштовно надають ліки.