Web Analytics

На Харківщині почали працювати мобільні медичні команди

У семи областях України, зокрема й у Харківській, запустили проєкт «Мобільні медичні команди». Лікарі їздять до сіл, консультують та обстежують хворих, безкоштовно надають ліки.

Мета проєкту — допомогти людям, які не мають можливості добратися до лікарні, розповідають у громадській організації «Академія сімейної медицини України. Медики їздять по селах і приймають усіх охочих: консультують, обстежують — вимірюють тиск, беруть кров тощо, а також безкоштовно надають ліки.

«Війна загострила наявні хвороби у населення і додала нові проблеми зі здоров’ям. Навантаження на первинну ланку, вочевидь, зросло як за рахунок переселенців, так і брак кадрів, тому діяльність мобільних команд актуальна як ніколи. Вже перші результати нашого проєкту показали гостру потребу людей з хронічними захворюваннями в мобільній допомозі сімейних лікарів», — розповідає членкиня «АСМУ» Ірина Волошина.

Мобільні команди зосереджені на таких недугах як обструктивне захворювання легенів, бронхіальна астма, гіпертонія, серцево-судинні захворювання, епілепсія, судоми та хвороби щитовидної залози.

Про заплановані візити жителів сіл повідомляють старости. Інформацію також поширюють на сторінках місцевих амбулаторій у соцмережах.

Фото: «АСМУ»

Окрім Харківщини, мобільні бригади також працюють на Чернігівщині, Хмельниччині, Сумщині, Черкащині, Волині та Київщині. Ініціатори кажуть, що проєкт показав себе ефективним та пропонують включити його до послуг Нацслужби здоров’я.

«Наша професійна спільнота вважає за доцільне розглянути створення додаткового пакету послуг від НСЗУ — саме з мобільної медичної допомоги, зокрема сільському населенню, яке не має стабільного і якісного доступу до медичних послуг», — пояснює Волошина.

Проєкт втілюють за підтримки бюро Всесвітньої організації охорони здоров’я в Україні. 


У звільненому від російських окупантів Ізюмі на Харківщині працюватиме мобільний пологовий будинок. Пацієнток прийматимуть лікарі обласного перинатального центру.