Web Analytics

У Харкові знов облили фарбою офіс «Опозиційної платформи»

Приймальню «Опозиційної платформи — За життя» та народного депутата Юрія Бойка втретє за останні кілька тижнів пошкодили. 

Фото опублікувала керівниця приймальні Ірина Хижняк.

Фото: facebook.com/irina.xizhniak

На приймальню партії вже нападали. 27 червня невідомі розбили двері та вікна приміщення. 30 червня — облили червоною фарбою. 

Напередодні націоналістична організація «Фрайкор» опублікувала відео, на якому люди нападають на агітаторів та майно «Опозиційної платформи — За життя».

Скріншот відео: t.me/freikorps_org

На сьогодні поліція зареєструвала 26 кримінальних проваджень, пов'язаних з виборами, повідомив начальник слідчого управління Головного управління Національної поліції в Харківській області Сергій Чиж під час прес-конференції, яку транслював телеканал UA: Харків.

«Сім проваджень зареєстровані за ст. 157 Кримінального кодексу України — «Перешкоджання здійсненню виборчого права або права брати участь у референдумі, роботі виборчої комісії або комісії з референдуму чи діяльності офіційного спостерігача». Два провадження зареєстровані на території Харкова, це Холодногірський і Московський райони. П’ять — в області: це Зміївський, Дергачівський, Богодухівський, Валківський і Золочівський райони», — розповів Чиж.

Ще 10 справ розслідують у Харкові за ст. 296 (хуліганство). З них шість стосуються пошкодження агітаційних наметів.

«Звичайно, ми розглядаємо всі версії — як перешкоджання, так і хуліганство. Вони розслідуються, і винні однозначно понесуть юридичну відповідальність — адміністративну чи кримінальну», — заявив начальник слідчого управління.

Ще п’ять проваджень зареєстрували за ст. 160 (підкуп виборця або учасника референдуму), одне — за ст. 159-1 (порушення порядку фінансування політичних партій, передвиборчої агітації, агітації на всеукраїнському або місцевому референдумі).

За даними Сергія Чижа, під час минулої передвиборчої компанії в регіоні відкрили 27 кримінальних справ, дві дійшли до суду.

Позачергові вибори народних депутатів України призначені на 21 липня.

У першому турі президентських виборів харківські силовики задіювали майже 11 тисяч силовиків, у другому — близько 9 тисяч. 

Читайте також: На Харківщині на виборах чергуватимуть майже 10 тисяч силовиків

Читайте MediaPort у Telegram