Web Analytics

У Харківській міськраді розпалися дві фракції

Фракції «Опозиційної платформи — За життя» і «Партії Шарія» в Харківській міськраді припинили існування. Частина депутатів з «ОПЗЖ» створили групу «Відновлення України».

Про розпуск фракції «ОПЗЖ» повідомив під час позачергової сесії Харківської міськради 11 травня міський голова Ігор Терехов.

Засідання проводилося дистанційно.

«Надійшло повідомлення про розпуск депутатської фракції політичної партії «Опозиційна платформа — За життя» у Харківській міськраді восьмого скликання. Відповідно до статті 57 Регламенту, діяльність депутатської фракції припинена», — сказав мер.

Натомість 16 депутатів, які раніше представляли «ОПЗЖ», створили групу «Відновлення України».

Депутат Андрій Спаський, який очолив групу, розмістив у Facebook її список. Окрім нього, до «Відновлення України» увійшли Анастасія Губіна, Альона Агеєнко, Дмитро Хівренко, Сергій Насінник, Ігор Шрам, Едуард Тичков, Віталій Кириленко, Ігор Овечкін, Віктор Фесун, Ігор Полупанов, Джавід Саід, Віктор Ларченко, Євген Андрійчук, Сергій Данило, Марія Скоробагач.

Ще троє експредставників «ОПЗЖ» — Денис Невядомський, Анатолій Родзинський та Андрій Лесик — до них не приєдналися.

Водночас Невядомський та Родзинський під час засідання засудили напад Росії.

Ігор Терехов зазначив, що переважна більшість депутатів, які були у фракції «ОПЗЖ», підтримують з ним зв'язок та намагаються допомогти місту — продуктами, ліками, евакуацію тощо, але «в умовах війни їхні дії мають бути підкріплені політичною складовою».

«Будь-який представник органів влади має розставити всі крапки над «і», чітко позначивши свою позицію, публічно засудивши дії країни-агресора, що й було ними зроблено на сьогоднішній сесії. Зараз не час мовчати та залишатися у тіні», — наголосив мер. 

Сесія Харківської міськради в дистанційному режимі. Скріншот відеозапису

Фракція «Партії Шарія» також розпалася.

«Внаслідок смерті депутата Харківської міськради Світличного Сергія Вікторовича, який входив до фракції «Партії Шарія», чисельність цієї фракції на цей час становить менше п’яти депутатів. Відповідно за Регламентом, діяльність фракції вважається припиненою», — повідомив Терехов.

Депутат Сергій Терещенко заявив, що фракція засуджує дія РФ.

«Ми засуджуємо російську агресію, що призвела до загибелі та страждань українців, зруйнованих долей та насильства. У кожного, мабуть, є певні політичні переконання, але єдина доцільна мета — це перемога України», — зачитав він заяву.


Президент Володимир Зеленський 20 березня підписав рішення Ради нацбезпеки та оборони, яким на час війни призупинялася діяльність 11 політичних партій, серед яких і «ОПЗЖ». У Верховній Раді фракція «ОПЗЖ» також розпалася, частина її депутатів створила депутатську групу «Платформа за життя і мир». 3 травня парламент ухвалив законопроєкт щодо заборони проросійських політичних партій.

Фракція «ОПЗЖ» у Харківській обласній раді 9 травня теж розпустилася.

Фото на головній (ілюстративне): Харківська міськрада