Web Analytics

У боях під Ізюмом загинув журналіст Олександр Махов

36-річний Олександр Махов пішов на фронт добровольцем у перший день війни. 4 травня стало відомо, що він загинув у боях в російським військом на Харківщині.

Про загибель журналіста увечері 4 травня повідомили на телеканалах «Дом» та «Україна 24», де він працював.

«Від обстрілів окупантів загинув Олександр Махов. Олександр багато років працював на каналах «Україна» та «Україна 24» і висвітлював події на передовій. Олександр служив у Збройних силах України», — йдеться у дописі на сторінці «Україна 24» у Facebook.

На телеканалі згадують, що Махов був єдиним журналістом на борту літака з українцями, евакуйованими з китайського Уханя на початку пандемії COVID-19, і називав «невеликою відпусткою» відрядження в Антарктиду в перерві між роботою на фронті.

Редакція «Дому» пише, що Олександр Махов навіть на передовій тримав постійний зв'язок з колегами.

«Він наш герой, «військор Махов», як він сам себе називав при перших зустрічах, а ми до 24 лютого 2022 року всією редакцією намагалися відмовити його від занять військовою журналістикою та перейти на документальну публіцистику. Але суть характеру Сашка виявилася в перші ж дні війни — він, як завжди, чітко, зібрано і по-армійськи витримано повідомив редакцію, що йде на фронт», — розповідають про Махова на телеканалі.

Олександр Махов у день нападу Росії на Україну, 24 лютого, писав у Facebook: «Я ветеран і резервіст, і я йду на війну. Настав час визвольної війни!»

В останньому дописі 30 квітня він показував на фото, як виглядає українська земля після атак росіян.

«Там внизу — українські бійці. Під Ізюмом мій впертий підрозділ ЗСУ відбив штурм російської армії. Росіяни штурмували після тривалої артпідготовки — танками в кількості щонайменше 10 штук. «Бехами» з піхотою. Вертольотами. Селяни, прораби, кухарі гасять «другу армію світу». Я хочу, щоб ви пишалися нашою армією. Ми б’ємося за нашу країну. За наш дім. Вірте в ЗСУ», — просив Махов.

Президент Володимир Зеленський у вечірньому зверненні 5 травня розповів, що Махов, ветеран АТО, бився у лавах 95-ї десантно-штурмової бригади.

«Сьогодні він загинув на Харківщині, у боях під Ізюмом. Йому було 36 років. Мої щирі співчуття близьким, друзям. Хай його син Владислав знає: Росія відповість за цю смерть. Ми обов'язково здобудемо для України перемогу. Впевнений, це було мрією Олександра. І ми її реалізуємо», — пообіцяв глава держави.

Зеленський також зазначив, що Олександр Махов родом з Луганської області, і «по-особливому відчував, що значить ця війна».