Теракт біля Палацу спорту: суд розгляне скаргу обвинувачених на запобіжний захід

Харківський апеляційний суд відкрив провадження за скаргами обвинувачених у справі про терористичний акт, скоєний у 2015 році біля Палацу спорту в Харкові.

Провадження відкрили за скаргами обвинувачених Сергія Башликова, Віктора Тетюцького і його захисника Дмитра Тихоненкова, повідомили у прес-службі Харківського апеляційного суду. Апеляцію подали на ухвалу суду першої інстанції, який відмовився змінити запобіжні заходи — тримання під вартою.

Суд також відкрив провадження за скаргою Тетюцького на ухвалу районного суду про відмову в роз’ясненні судового рішення.

Головуючий у справі — суддя Сергій Шабельніков. До колегії також увійшли Ігор Савченко й Олександр Курило.

Про дату розгляду у суді обіцяють повідомити пізніше.

23 липня у Фрунзенському райсуді також продовжили розглядати справу щодо самого теракту, повідомляє UA: Харків. Перед початком засідання представники громадських організацій «Світанок» та «ІнфоЄвроХарків» провели пікет, на якому вимагали винести вирок — «поставити крапку». Адвокатів та обвинувачених зустріли скандуванням «Ганьба!» і штовханиною.

Фото: kh.suspilne.media

Обвинувачений Сергій Башликов знову поскаржився на погане самопочуття.

«Мені досі погано. Плюс метеозалежність, адже я гостро реагую на зміни погодних умов. Я прошу перенести засідання», — звернувся він до колегії суддів.

Обвинувачений Віктор Тетюцький просив суд перейти до закритого розгляду до ухвалення остаточного рішення у справі.

«Враховуючи той факт, що у Фрунзенському районному суді міста Харкова повністю відсутній контроль на вході та догляд за відвідувачами, є всі підстави стверджувати, що реально існує небезпека для всіх учасників кримінального провадження. У тому числі й самій колегії суддів. У випадку відмови прошу розглянути питання про звільнення звинувачуваних зі скляного боксу на час проведення судових засідань з метою убезпечити звинувачуваних а також інших учасників судового розгляду від протиправних дій з боку неадекватних радикалів», — заявив Тетюцький.

Суд відхилів клопотання Тетюцького і залишив розгляд відкритим. Башликову викликали швидку допомогу, зазначивши його неспроможність брати участь у судовому розгляді. Наступне засідання призначили на 24 липня.

Прокурор у справі Володимир Лимар вважає, що своїми клопотаннями обвинувачені затягують справу.

«На жаль в нас ще де-факто діють вимоги так званого закону Савченко, де кожен день перебування під вартою до вступу вироку в законну силу зараховуються як два дні перебування під вартою, тобто відбуття покарання. Тому я вважаю, що це лише спосіб протягнути як можна більше строку очікуваного ними терміну ув’язнення», — зазначив обвинувач.

Марина Толмачова, дружина одного з загиблих внаслідок теракту — Ігоря Толмачова, назвала подання клопотань обвинуваченими «виставою, яку вони розігрують не один раз».

Внаслідок теракту, який стався біля Палацу спорту в Харкові в лютому 2015 року, загинули четверо людей. Обвинуваченим — Сергію Башликову, Віктору Тетюцькому і Володимиру Дворнікову — інкримінують вчинення терористичного акту і незаконне поводження зі зброєю, боєвими припасами або вибуховими речовинами (ч. 3 ст. 258, ч. 1 ст. 263 Кримінального кодексу України). Свою провину в суді всі троє не визнають.

10 липня захисник Дмитро Тихоненков оскаржив ухвалу Фрунзенського райсуду, який відмовив обвинуваченим у зміні запобіжного заходу. Наразі обвинувачені перебувають під вартою. Через скарги Башликова на самопочуття засідання суду вже неодноразово переносили.

Читайте також: Чотири роки теракту біля Палацу спорту: суд триває

Читайте MediaPort у Telegram

Якщо Ви виявили помилку у тексті — виділіть її курсором та натисніть "Ctrl + Enter". Дякуємо Вам за уважність та ввічливість.
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке автору, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Вы также можете отправить свой комментарий.