Web Analytics

Суд знов розгляне питання звільнення з-під варти обвинувачених у теракті біля Палацу спорту

Харківський апеляційний суд визначив дату засідання у справі обвинувачених у теракті біля Палацу спорту, які оскаржують запобіжний захід.

Засідання призначене на 10.00 21 жовтня, повідомляється на сайті «Судова влада». Головуючий у справі — суддя Сергій Шабельніков.

Обвинувачені у теракті біля Палацу спорту на зв'язку з апеляційним судом. Серпень 2019 року

Як уточнила речниця Харківського апеляційного суду Євгенія Бондаренко, апеляційну скаргу направив один із захисників обвинувачених. Він оскаржує ухвалу суду першої інстанції про продовження дії запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою. 

«Ухвалою районного суду від 3 вересня 2019 року обвинуваченим було продовжено дію запобіжного заходу до 1 листопада 2019 року та відмовлено в задоволенні клопотань обвинувачених про зміну та скасування запобіжних заходів», — нагадали в апеляційному суді. 

Слухання по суті цієї справи у Фрунзенському райсуді призначене на 9 жовтня.


У серпні обвинувачені оскаржували ухвалу суду першої інстанції про відмову у зміні запобіжного заходу. Тоді в апеляційному суді захист посилався на рішення Конституційного Суду від 13 червня 2019 року. Суд відмовив захисту на підставі того, що зазначене рішення КС стосується рішень щодо продовження строків тримання під вартою, а не відмови у зміні запобіжного заходу. 

«Це рішення за конституційною скаргою Глущенка Віктора Миколайовича щодо відповідності Конституції України (конституційності) положень частини другої статті 392 Кримінального процесуального кодексу України. Фактично у цьому рішенні йдеться про можливість оскарження рішень суду першої інстанції щодо, звертаю увагу, продовження строків тримання під вартою під час розгляду справи по суті в суді першої інстанції. Тобто на продовження строку тримання під вартою. Більше ніякі категорії з приводу цього питання Конституційним Судом не розглядалися», — сказав тоді суддя.

Троє обвинувачених у справі про теракт біля Палацу спорту Володимир Дворніков, Віктор Тетюцький та Сергій Башликов можуть бути видані Росії в рамках обміну, не виключають їхні захисники. Офіційних підтверджень, однак, цьому немає. Представник потерпілих Олег Головков заявив, що обмін обвинувачених до винесення вироку у справі є неприйнятним.