Web Analytics

Суд у Полтаві відмовив у примусовому приводі Кернеса

Під час чергового засідання Полтавського апеляційного суду у справі мера Харкова Геннадія Кернеса і його охоронців Євгена Сміцького і Віталія Блинника прокурори заявили клопотання про примусовий привід Кернеса і призначення безоплатних захисників для обвинувачених.

Засідання транслювалося на YouTube-каналі «Судова влада України».

Геннадій Кернес і захисники обвинувачених на засідання не з’явилися, Євген Сміцький і Віталій Блинник приїхали.

Сторона обвинувачення наполягала на тому, щоб усім обвинуваченим призначили захисників із центру вторинної безоплатної правової допомоги. На думку прокурорів, неявка адвокатів є «саботажем». Прокурори також просили забезпечити примусовий привід Кернеса — оскільки він не має інвалідності та вже вкотре не з’являється в судове засідання.

Представник потерпілих Тетяна Зелькіна підтримала прохання щодо забезпечення приводу.

Потерпілий Сергій Ряполов заявив, що, на його думку, обвинувачені та їх захист «використовують всі можливості, аби затягнути процес». Він також зазначив, що підтримує пропозицію щодо безоплатних адвокатів для Кернеса, Сміцького і Блинника.

Суд відмовив у задоволенні клопотань.

«Колегія, порадившись на місці, ухвалила: відмовити у задоволенні клопотання прокурорів та адвоката Зелькіної про застосування примусового приводу до обвинуваченого Кернеса. З огляду на те, що суду надані відомості від захисника Гунченка, який надав також довідку про те, що він знаходиться на стаціонарному лікуванні, повідомив про це обвинуваченого Кернеса, і з огляду на те, що інші захисники не будуть — і про це відомо, саме у зв’язку з тим Кернес просив визнати його неявку поважною. За таких обставин ми вважаємо, що на сьогоднішній день відсутні підстави для застосування приводу», — заявив суддя Володимир Костенко.

«Що стосується призначення захисника з центру вторинної безоплатної правової допомоги, колегія суддів також не знаходить підстав для задоволення цього клопотання, оскільки у обвинувачених є захисники, з якими укладені угоди, та на сьогодні ми не можемо пересвідчитися в тому, що вони якимось чином ухиляються від виконання своїх обов’язків», — додав він.

Наступне засідання призначили на 5 березня. Початок о 14.30.

Фото: Facebook/pla.court.gov.ua

Геннадія Кернеса, його охоронців Євгена Сміцького та Віталія Блинника звинувачують у незаконному позбавленні волі, катуванні та погрозі вбивством. Справа стосується двох харків'ян Сергія Ряполова й Олександра Кутяніна. Справу розглядали по суті в Київському райсуді Полтави з жовтня 2015 року. У серпні 2018-го суд закрив кримінальне провадження «у зв'язку з відмовою сторони обвинувачення від підтримання обвинувачення у справі», проте Генеральна прокуратура оскаржила це рішення. Зараз справа розглядається в Полтавському апеляційному суді. 

На жодному з засідань у Полтавському апеляційному суді Кернеса не було. Засідання відкладали через розгляд клопотань захисту про зміну підсудностіхворобу Кернесахворобу судді, забезпечення охорони.

Коментуючи неявку до суду наприкінці грудня 2018 року, сам Кернес заявляв, що від суду не ховається.

Читайте MediaPort у Telegram