Web Analytics

Суд у Москві залишив під вартою всіх полонених українських моряків

Московський міський суд відхилив апеляції щодо всіх 24 українських моряків, захоплених у листопаді 2018 року в Керченській протоці.

Про рішення суду 27 травня повідомив адвокат полонених моряків Микола Полозов на своїй сторінці у Facebook.

«Московський міський суд сьогодні розглянув апеляційні скарги адвокатів п'ятої та шостої четвірок військовополонених українських моряків. Постанови Лефортовського районного суду, якими морякам були продовжені терміни утримання під вартою до кінця липня, залишені без зміни, скарги захисту — без задоволення. На даний час відносно всіх 24 військовополонених українських моряків Мосміськсуд відхилив апеляції», — написав Полозов.

«Міжнародний трибунал ООН з морського права? Ні, не чули», — додав адвокат.

Термін надання владою Російської Федерації звіту перед Міжнародним трибуналом ООН з морського права про виконання його рішення спливає 25 червня.

Речник президента РФ Дмитро Пєсков заявив, що позиція Кремля щодо захоплених українських моряків не зміниться у зв'язку з рішенням Міжнародного трибуналу з морського права.

«Позиція не може змінитися. Має завершитися слідство у зв'язку з порушенням закону про кордон і відбутися суд», — цитує Пєскова видання «Крим. Реалії».

Фото: Facebook/Еміль Курбедінов

Міністр закордонних справ Павло Клімкін зазначив, що рішення міжнародного суду «зламало російську логіку».

«Рішення в Гамбурзі зламало російську логіку, за якою вони хотіли використати наших хлопців як розмінну монету, зігравши на політичній кон’юнктурі. Тепер разом з друзями і партнерами перетворимо символічну перемогу у практичні важелі. І обов’язково повернемо моряків додому», — написав він на своїй сторінці у Twitter.

25 травня Міжнародний трибунал з морського права видав наказ, згідно з яким Росія має негайно звільнити затриманих у листопаді 2018 року 24-х українських моряків, а також кораблі «Бердянськ», «Нікополь» і «Яни Капу».

Читайте MediaPort у Telegram