Web Analytics

Суд у Києві повернув Супрун повноваження в.о. міністра

Окружний адміністративний суд Києва вирішив відмінити своє попереднє рішення, яке забороняло Уляні Супрун виконувати обов’язки міністра охорони здоров’я.

Про таке рішення повідомляється у заяві на сайті Окружного адміністративного суду Києва.

«Окружний адміністративний суд міста Києва, розглянувши клопотання представника Кабінету міністрів України про скасування заходів забезпечення позову в адміністративній справі за позовом Ігоря Мосійчука до в.о. міністра охорони здоров’я України Уляни Супрун щодо відсутності у неї повноважень міністра, ухвалив відмовити у задоволенні клопотання уряду та скасував заходи забезпечення позову з власної ініціативи», — йдеться в повідомленні.

Своє рішення суд обґрунтував тим, що уряд своїм розпорядженням від 13 лютого «Про забезпечення безперервності роботи Міністерства охорони здоров’я» виправив «значну частину обставин, що стали підставою для забезпечення даного позову».

У розпорядженні, текст якого розміщено на сайті Кабінету міністрів, зазначається: «З метою забезпечення безперервності роботи Міністерства охорони здоров’я України першому заступнику міністра охорони здоров’я України Супрун Уляні Надії тимчасово, до призначення міністра охорони здоров’я України в установленому законом порядку, забезпечити виконання обов’язків міністра охорони здоров’я України, крім виключних повноважень міністра як члена Кабінету міністрів України, визначених постановою Кабінету міністрів України від 17 липня 2003 р. №1096 «Про порядок виконання обов’язків міністра у разі його тимчасової відсутності».

Уляна Супрун зазначила, що наразі працює з документами, які накопичились за той час, поки робота МОЗ була заблокована.

«Вчора Кабмін видав розпорядження, що дозволяє розблокувати найбільш критичні питання роботи міністерства. А сьогодні суддя з власної ініціативи скасував свою ухвалу, яка забороняла мені діяти, після більше ніж двох діб у нарадчій кімнаті, — йдеться в повідомленні на сторінці Супрун у Facebook. — Активно працюємо з важливими документами, які накопичились, і продовжуємо трансформацію системи охорони здоров'я».

Народний депутат Ігор Мосійчук, який клопотав про відсторонення Супрун з посади керівника МОЗ на час суду, заявив, що він «цілком задоволений рішенням щодо повернення їй повноважень». «Мене повністю задовольняє», — цитує Мосійчука «Громадське».

«Усі мої аргументи прийняті, усі аргументи Супрун та уряду відхилені, але постанова скасована, бо в ній нема потреби», — додав він.

Мосійчук зазначив, що вимагав заборонити Супрун були членом Кабміну і впроваджувати державну політику у сфері охорони здоров'я. Він вважає, що його фактичні вимоги задовольнили.

5 лютого Окружний адміністративний суд Києва за позовом нардепа Ігоря Мосійчука відсторонив Уляну Супрун від виконанння обов'язків в.о. міністра охорони здоров'я.

Розгляд по суті позову Мосійчука щодо відсутності у Супрун повноважень для виконання обов'язків міністра охорони здоров'я призначено на 15 лютого.

Підтримку Уляні Супрун висловили президент Петро Порошенко, Кабмін, голова Верховної Ради Андрій Парубій і група народних депутатів. Дипломатичні установи декілької країн заявили, що стурбовані можливими негативними наслідками для медичної реформи.

Увечері 13 лютого роботу МОЗ частково розблокували. Уряд дозволив Уляні Супрун виконувати обов’язки міністра охорони здоров’я, крім виключних повноважень міністра як члена Кабміну, визначених постановою «Про порядок виконання обов’язків міністра у разі його тимчасової відсутності». 

Читайте MediaPort у Telegram